Diego'nun Fenerbahçe aşkı

Diego'nun Fenerbahçe aşkı
Diego'nun Fenerbahçe aşkı
Almanya'nın Wolfsburg takımında forma giyen Brezilyalı yıldız Diego Ribas'ın gönlü Fenerbahçe'de...

Mehmet ÇİFTÇİ / İspanya (DHA) - Diego Ribas, Wolfsbourg ile olan sözleşmesinin önümüzdeki yıl Haziran ayında sona ereceğini hatırlatarak, "Önümde bazı takımlardan gelen transfer teklifleri var. Bana cazip olanı seçeceğim. Bunlardan biri de Türkiye ’den" dedi.

İşte Fenerbahçe'nin felsefesi


İspanya’da katıldığı bir radyo programında geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan başarılı orta saha oyuncusu, bir dönem kiralık olarak formasını giydiği Atletico Madrid’e transfer olmasının artık imkansız olduğunu söyledi.

İspanyol kulübünden kimsenin kendisi ile temasa geçmediğinin altını çizen Diego, hakkında çok sayıda transfer spekülasyonları çıktığını ancak hangi takıma gideceğine önümüzdeki aylarda karar vereceğini belirtti. Wolfsburg takımını Bundesliga’da ilk 4'e sokmaya odaklandığını vurgulayan Brezilyalı yıldız, bonservisinin elinde olması nedeniyle geleceğine dair iyi bir karar vermek zorunda olduğunu söyledi.

Gazetecilerin Türkiyede'ki takım Fenerbahçe mi sorusuna “evet” cevabı veren Diego, sarı-lacivertli takımdan övgüyle bahsederken, detay vermenin doğru olmayacağını ifade etti. Yıldız isim, yeni sözleşme imzalayacağı kulüpte paranın ön plana çıkmayacağını vurgulayarak, "Para en az düşündüğüm şey. İmza aşamasında en az değer vereceğim konu bu olacak" dedi.

İspanyol basını, Diego ‘nun Fenerbahçe opsiyonunu ciddi şekilde ele aldığını ve önümüzdeki yıl sarı-lacivertli formayı giyme olasılığının yüksek olduğunu iddia etti. Brezilya basını ise Diego’nun Santos ile flörte geçtiğini savunarak, başarılı futbolcunun artık ülkesinde oynamak istediğini yazdı.

Caner Erkin kararını verdi