Digitürk geri adım atmadı: Fenerbahçe maçı 30 TL

Digitürk geri adım atmadı: Fenerbahçe maçı 30 TL
Digitürk geri adım atmadı: Fenerbahçe maçı 30 TL
Çarşamba günü Shakhtar Donetsk ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçını televizyondan izlemek isteyenler 30 TL ödemek zorunda.

RADİKAL - Shakhtar Donetsk- Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi maçının yayıncı kuruluşu Digitürk'ten ücret açıklaması geldi. Fenerbahçeli taraftarların tepkisine karşın geri adım atmayan Digitürk maçı izleme bedelinin 30 TL olduğunu belirtti. Açıklama şöyle:  

"5 Ağustos gecesi oynanacak Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi 3’üncü ön eleme rövanş maçı heyecanı Digiturk 203/399 no’lu kanalların yanı sıra www.digiturkplay.com.tr adresi üzerinden 30 TL’ye sporseverlerle buluşacaktır. Bu heyecan dolu maç ayrıca yurtdışında da www.digiturkplay.com üzerinden satın alınarak izlenebilecektir.

Söz konusu maçın yayın hakları diğer yayın içeriklerimizden farklı olarak ayrıca satın alındığı ve statü gereği halihazırdaki spor paketlerimiz dışında yer aldığı için, yeni bir spor içeriği olarak ücretlendirmeye tabii tutulmaktadır. Bu husus geçtiğimiz senelerde oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının yayınlarında da benzer şekilde uygulanmıştır.Ücret konusunda belirlenen rakam ise; Lig TV üyesi olmayan sporseverlerin “izle öde” sistemi ile 3 büyük takımın Anadolu takımlarıyla yaptığı herhangi bir maçı izlemek için ödediği ücrete tekabul etmektedir.

Saygılarımızla.”

Fenerbahçeli taraftarlar Digitürk üyeleri dahil maçın herkese paralı olmasına tepke göstermiş, kampanya başlatmıştı.