Digitürk'ten Alex de Souza sürprizi

Digitürk'ten Alex de Souza sürprizi
Digitürk'ten Alex de Souza sürprizi
TRT ile Digitürk arasında yapılan pazarlıklar sonucu EURO 2016 maçlarının bir kısmının Digitürk'te yayınlanacağı, Brezilyalı efsane futbolcu Alex de Souza'nın da karşılaşmaları yorumlayacağı iddia edildi.

10 Haziran-10 Temmuz arasında Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası televizyon yayın haklarının tamamı TRT'ye aitti. Ancak TRT ile Digitürk arasında yapılan pazarlıklar sonucu flaş bir gelişme yaşandı.   

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre; milyarlarca insanın canlı yayınla takip edeceği maçların bir kısmı Digitürk'te yayınlanacak. Gruplarda son maçın 90. dakikasında Selçuk İnan'ın İzlanda ağlarına gönderdiği golle turnuvaya katılmaya hak kazanan Milli Takımımız'ın maçlarını ise TRT yayınlayacak.

ALEX, TÜRK SEYİRCİLER İÇİN YORUM YAPACAK

Asıl sürpriz, adı önce Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'de yorumcu ardından da Survivor'la anılan Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Alex de Souza'nın, Digitürk'ün 'yorumcu ol' teklifini kabul etmesi oldu. Brezilyalı yıldızın, EURO 2016'da bazı maçları Türk seyirciler için yorumlayacağı iddia edildi.

Öte yandan gelecek yıl Lig TV'de Süper Lig maçlarını yorumlaması için de Alex ile Digitürk yetkilileri arasında görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.