Dikkat, 'şampiyon' çıkabilir...

İki sezondur Beşiktaş'ı 'Türkiye Kupası şampiyonu' unvanıyla buluşturan İzmir, benzer bir şefkati Fenerbahçe'ye gösterecek mi? Bu sorunun cevabını bugün saat 20.45'te alacağız.

İZMiR - İki sezondur Beşiktaş'ı 'Türkiye Kupası şampiyonu' unvanıyla buluşturan İzmir, benzer bir şefkati Fenerbahçe'ye gösterecek mi? Bu sorunun cevabını bugün saat 20.45'te alacağız. Eğer ki Sarı-Lacivertliler, cezası nedeniyle 'Ege'de oynayacakları maçta Trabzonspor'u mağlup eder ve Bursa Atatürk Stadı'ndan en az bir beraberlik haberi alırlarsa 17. kez 'Şampiyonluk' apoletini takacak. Böylelikle de zorlu lig yarışında 'zirvenin sahibi' netleşecek. Ayrıca Fenerbahçe, 100. kuruluş yılını taçlandırmış olacak.
İşte bu olasılık nedeniyle Sarı-Lacivertli takım, kadroda yer alan bütün futbolcularını İzmir'e götürdü. Dün öğle suları Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan özel bir uçakla İzmir'e hareket eden kafilede, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra çok sayıda yönetici de yer aldı. Az sayıda taraftar da takımın hareketinden önce havalimanında futbolculara moral vermeye çalışıp, oyunculardan imza aldı.
İşin İzmir faslına gelince; Sarı-Lacivertlileri Adnan Menderes Havalimanı'nda kalabalık ve coşkulu bir taraftar grubu karşıladı. Futbolculara sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar, şampiyonluğa olan inançlarını tezahüratlarda dile getirdi. Fenerbahçeli futbolcuları havalimanından kalacakları otele taşıyan otobüsün önünde de taraftarların bir süre tezahüratta bulunması nedeniyle, güvenlik güçleri aracı zorlukla yola çıkarabildi.
Forvette Zico'nun tercihi Deivid
Öte yandan Sarı-Lacivertlilerde üçer sarı kartları bulunan Appiah ve Edu, bugün sarı kart görürse, gelecek haftaki Galatasaray derbisinde cezalı duruma düşecek.
Aurelio, Kezman ve Selçuk'un cezalı olmaları nedeniyle yer almayacağı Fenerbahçe'de Zico'nun forvet hattında Deivid'e yer vermesi bekleniyor. (Spor Servisi)