'Diktatör gibi görünüyor'

'Diktatör gibi görünüyor'
'Diktatör gibi görünüyor'
Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze, Manchester United'ın başına geçeceği iddia edilen Louis van Gaal'e övgüler yağdırdı.

ANKARA - Şota Arveladze, BBC'nin Radyo 5 kanalında konuk olduğu bir programda, 2008-2009 sezonunda Hollanda Birinci Ligi (Eredivisie) ekiplerinden AZ Alkmaar'da yardımcılığını yaptığı teknik direktör Louis van Gaal hakkında değerlendirmede bulundu.

Gürcü teknik adam, Manchester United'ın teknik direktörlüğü için anılan van Gaal'in ilk izlenim anlamında sert bir mizaca sahip olduğunu belirterek, "Van Gaal diktatör gibi görünüyor ama kesinlikle öyle biri değil. Aslında dikte ettiği şey, oynatmak ve sahada görmek istediği futbol . Bu yüzden bazen sert olabiliyor. Çünkü futbolun nasıl oynanacağı ve nasıl başarılı olunacağını göstermek, açıklamak, inanmak ve bu inancı takıma aşılamak konusunda en iyisi" ifadelerini kullandı.

Hollandalı çalıştırıcının, oyuncu ve meslektaşlarına karşı dürüst ve dosdoğru bir tutum sergilediğini dile getiren Arveladze, "Hiçbir şeyi saklamadığı için aklından ne geçtiğini daima bilirsiniz" diye konuştu.

Van Gaal'in soyunma odasında futbolculara nasıl davranılacağını ve nasıl kazanılacağını çok iyi bildiğini de söyleyen Arveladze, "Premier Lig, zaten bir 'Özel kişi'ye (Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho) sahip ama van Gaal, İngiltere 'deki teknik adamlardan çok farklı" yorumunu yaptı. (AA)