Dilmen: Kenarda Mancini değil, Ataman vardı

Dilmen: Kenarda Mancini değil, Ataman vardı
Dilmen: Kenarda Mancini değil, Ataman vardı
Yorumcu Rıdvan Dilmen, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin sistem değişikliklerini ilginç ifadelerle eleştirdi.

Radikal.com.tr - Eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan '%100 Futbol ' programında 0-0 sonuçlanan Gaziantepspor- Galatasaray maçını değerlendirdi.

"GALATASARAY'IN HOCASI MANCINI DEĞİLDİ"

"Yıllardır futbolun içerisindeyim. Antrenörlük de yaptım, futbol da oynadım. Çok antrenörle çalıştım, antrenörleri de iyi analiz ederim. Teknik direktör sabit fikirli olmamalı. Zaman zaman oyunun gidişatına ve skora göre sistemlerde değişiklik yapmalı. Ama asla ve asla Ergin Ataman gibi olmamalı. Bugün Galatasaray'ın teknik direktörü Mancini değildi, bugün Galatasaray'ın koçu Ergin Ataman'dı."

"HESAP MAKİNESİ BOZULUR"

"TV'yi açan Galatasaraylılar, 3-3-2-2 gibi bir tablo gördü. 19. dakikada 4-2-3-1'e geçti. Mancini, ikinci yarı Amrabat'ı soktu. Umut Bulut, soldan sağa gitti. Amrabat sola geldi. Daha sonra Salih Dursun'u sağ öne aldı. Salih; stoperdir, sağ bekdir, maksimum savunmanın önünde defansif bir orta sahadır. Skoru değiştirmek üzere oyuna girdi. Sağ açık oldu bir anda. Oyunun son bölümünde ön taraf karma karışık oldu. Ben hayatımda çok değişiklikler gördüm, ama sanki maç Sinan Erdem'deydi, Abdi İpekçi'deydi. Futbolda böyle bir şey olamaz. Mancini önemli bir teknik direktör. Ancak ver eline peçeteyi, al götür Melo'ya... 'Bunu yapın, sen şuraya geç' olmaz. Futbol böyle bir şey değil. Futbolda zaman zaman matematik kulanılacak, ama bugün hesap makinesi bozulur."

"BU BASKETBOL DEĞİL"

"Oyuncular tam ritim bulacakken ambale oldular. Bir oyunda sürekli değişiklik yaparsanız olmaz. Yerleri değişmeyen 2 oyuncu var; Muslera ve Drogba. Amrabat 3 ayrı yerde oynadı. Sneijder bir sola gitti, tekrar forvet arkasına geldi. Bu basketbol değil, futbol. Bu artılarıyla birlikte 95 dakika oynanan bir oyun. Bütün oyuncular bundan şikayetçidir. Galatasaray haftaya 3'lü mü oynayacak, 4'lü mü oynayacak ve kimler forma giyecek belli değil. Boş bir kağıt verseniz herkes yanılır."