Dilmen'den Çakır'a: Böyle gideceksen hiç gitme!

Dilmen'den Çakır'a: Böyle gideceksen hiç gitme!
Dilmen'den Çakır'a: Böyle gideceksen hiç gitme!
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin 2 penaltı golüyle kazandığı Gençlerbirliği maçı sonrası hakem Cüneyt Çakır'ı eleştirdi.

Radikal.com.tr - NTV Spor 'da yayınlanan '%100 Futbol' programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe 'nin 2-0 kazandığı Gençlerbirliği maçının ardından hakem yönetimine tepki gösterdi.

Özdilek'in penaltı isyanı

"SANA ATEŞ ETSEM NE YAPACAKSIN?"

" Bugün etliye tuzluya değil, tam karıştı. Fenerbahçe'nin galibiyetine biraz gölge düşürdü. İkinci pozisyon için dünyada her hakem penaltıyı verir. Ama akşam izlerken 'Galiba değmemiş' der, bir kuşku kalabilir. İkinci penaltıya Gençlerbirliği oyuncusu da teslim oldu, ayağını uzatmayacaksın. Değdi veya değmediyi tartışmıyorum, benim futbol mantığım o. Ama birinci penaltı diyelim ki ele çarptı, yine penaltı değil. Oyuncu eli açmamış. Şimdi ben sana ateş etsem ne yapacaksın Allah aşkına? Sonuçta tartışmasız penaltı değil pozisyon."

Emre patladı: Çok ağır konuşurum!


"HEMEN İMDADINA YETİŞİYOR BİRİLERİ"

"Dolayısıyla şu intiba oluyor; kim bağırırsa, ağlarsa hemen cevabına, imdadına yetişiyor birileri. Birisi Cüneyt Çakır. Fenerbahçeli futbolcu bugün galibiyeti hak etti. Terlediler, mücadele ettiler, pozisyona girdiler. Asla kaybetme şansı yoktu. Bence hakem karışmasaydı dahi gol atacaktı. Bu bir tahmindir. Ama bir gerçek var, oyun 0-0 gidiyor. Cüneyt Çakır Dünya Kupası'na gidecek, onun bunun etkisiyle gideceksen hiç gitme, hiç gitme. Ama Dünya Kupası'nda böyle yönetir mi bilmem. Karışmayacak hakem. Takımlar iyi mi oynamış, kötü mü oynamış karışmayacak. Fenerbahçe'nin iyi oyununa da haksızlık yaptı. Bizler Fenerbahçeli de olsak Sivas'ta yapılan hataları nasıl söyleyebiliyorsak, bunu da söylemeliyiz. Söylemezsek ahlaki bir davranış olmaz. Cüneyt Çakır müdahale etti oyuna."

Gençlerbirliği soyunma odasını bastı