Dino Zoff gelmeye hazır

İtalyan teknik direktör Dino Zoff, Fenerbahçe'den teklif gelmesi halinde bunu değerlendireceğini söyledi. La Gazzetta dello Sport'a demeç veren Zoff, "Yurt dışında çalışma konusunda benim açımdan hiçbir engel yok. Teklif gelirse düşünürüm" dedi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ROMA - İtalyan teknik direktör Dino Zoff, Fenerbahçe'den teklif gelmesi halinde bunu değerlendireceğini söyledi. La Gazzetta dello Sport'a demeç veren Zoff, "Yurt dışında çalışma konusunda benim açımdan hiçbir engel yok. Teklif gelirse düşünürüm" dedi.
Zoff, daha önce İtalyan Milli Takımı, Lazio ve Juventus'u çalıştırmıştı. Yirmi aydır işsiz olan Zoff, Fenerbahçe konusunda oldukça istekli konuşarak, "İstanbul mükemmel bir kent, Fenerbahçe önemli bir takım ve Türk futbolu altın bir çağ yaşıyor. Türk kulüplerin Avrupa kupalarında yaptıkları, Dünya üçüncülüğünün tesadüf sonucu olmadığını gösteriyor" diye konuştu. Sarı-Lacivertli yönetim, teknik direktör arayışlarında rotayı Daum'a çevirdi. Yönetici Hakan Bilal Kutlualp Almanya'da, gelecek yıl Leverkusen'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Yıldıray Baştürk ve Daum'la görüşecek. Yönetim Ersun Yanal'dan vazgeçti. İç transferde ise Rüştü, Ümit Özat, Ceyhun, Mirkoviç'le masaya oturulacak.
Daum'un şartları var
Daum, avukatı aracılığıyla teklif aldığını belirterek, "Beni istemeleri doğal. Çünkü Türk futbolunu yakından tanıyorum. Geldiğim zaman başarılı olmak zorunda olduğumu da biliyorum. Türkiye Ligi diğer Avrupa ülkelerindekine benzemiyor. Üç büyüklerde ikinci olmak başarı sayılmıyor. Fenerbahçe'nin beklentileri de bu doğrultuda. Bunun bilincindeyim. Gelirsem şampiyon yapmak zorundayım. Gelirsem, transferi ben yaparım ve kimseyi işime karıştırmam" diye konuştu.
Dünkü idmanda genç Fahri ile Kemal arasında, sektlik nedeniyle sözlü tartışma yaşandı. Kemal sol ayak bileğinden hafif bir sakatlık geçirirken, araya giren kaleci Rüştü, daha dikkatli olması konusunda uyarıda bulunup, Kemal'den özür dilemesini istedi. Ancak Fahri tecrübeli eldivene karşılık verince, Rüştü de sert çıkarak, "Karşılık verme, dediğimi yap" diyerek çıkıştı. Olay daha sonra tatlıya bağlandı.