Diren Schumi

Diren Schumi
Diren Schumi
Formula 1 efsanesi Michael Schumacher, Fransa'da kayak yaparken geçirdiği kazanın ardından yaşam mücadelesi veriyor. Komada olduğu söylenen Alman pilotun durumu kritik.

Yedi dünya şampiyonluğu ve 91 Grand Prix zaferiyle Formula 1’in efsane pilotlarından Michael Schumacher, hayata tutunmaya çalışıyor. Ailesi ile birlikte Fransa ’da Meribel kayak merkezinde tatil yapan 44 yaşındaki Alman pilot, önceki gün oğluyla kayak yaptığı esnada düşerek başını kayaya çarptı. Derhal, ambulans helikopterle Grenoble kentine götürülen Schumi’nin ilk olarak hayati tehlikesi bulunmadığı açıklansa da ilerleyen saatlerde durumu kötüleşti ve hastaneden Schumacher’in beyin kanaması geçirdiği ve komaya girdiği açıklandı. Schumi’nin durumuyla ilgili en detaylı açıklama ise dün geldi. Profesör Jean François Payen, ilk incelemelerin ardından Schumacher’in derhal ameliyata alındığını aktarırken, ikinci bir ameliyata gerek duymadıklarını açıkladı. 

Kaskı olmasaydı...

Payen, Schumacher’in durumunun kritik olduğunu, komada tutulduğunu, ilk operasyonda beyninde oluşan pıhtıların alındığını ifade etti. Daha fazla bilgi veremeyeceklerini söyleyen profesör saat-saat ilerlediklerini bildirdi ve kayarken kask takmıyor olsaydı şampiyonun hayatta kalamayacağını ifade etti.
Dünyanın dört bir yanından rakipleri, arkadaşları ve sevenlerinin destek mesajlarını ilettiği iki çocuk babası Schumacher’in durumu hakkında İngiliz Mirror gazetesine konuşan beyin cerrahisi uzmanı Christopher Chandler, beyindeki iç kanamanın genişlemeye ve dolayısıyla baskıya sebep olacağını söyledi. Chandler, Schumacher’in komada kaldığı süre uzadıkça, tamamen iyileşme şansının da azalacağını kaydetti.
Schumacher’in içinde bulunduğu durumun zorluğu aşikâr. Fakat ‘Yağmurun Efendisi’nin kırmızılar içinde zaferlerine tanık olan dünya üzerindeki milyonlarca sporsever, Schumi’nin bu yarışın altından kalkabileceğini biliyor. Biz de sporun yakın dönemdeki en önemli figürlerinden, bir nesle Alman milli marşını sevdiren Michael Schumacher’e acil şifalar diliyoruz...


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Fransa

  ,

  Formula

  ,

  Kask

  ,

  Kayak

  ,

  Çocuk

  ,

  Tatil

  ,

  açıklama

  ,

  beyin