Dış basın Brezilya'nın ilk golünü konuşuyor!

Dış basın Brezilya'nın ilk golünü konuşuyor!
Dış basın Brezilya'nın ilk golünü konuşuyor!
Brezilya'nın 4-0'lık galibiyeti Brezilya ve İspanya basınında da geniş yer buldu. Özellikle Neymar'ın futbolu ve gollerini ile Fernandinho'nun ilk goldeki muhteşem pasına övgüler yağdırıldı.

RADİKAL - Brezilya'nın 4-0'lık galibiyeti Brezilya ve İspanya basınında da geniş yer buldu. İspanyollar Neymar'ın muhteşem futbolunu ve gollerini manşetlerine taşırken, Brezilya basını ise Fernandinho'nun muhteşem pasına övgüler yağdırdı.

İşte Hürriyet 'ten Koray Durkal'ın derlediği Türkiye -Brezilya maçının yankıları; 

Globo Esporte: "Alkışlar Neymar için" başlığını kullanan Brezilya basını 4-0'lık galibiyeti manşetlere taşırken atılan ilk golü ön plana çıkardı. Fernandinho'nun 43,5 metrelik harika pasında Neymar'ın koşusuna dikkat çekti. Türkiye'nin ofsayt taktiği denemesinin yeterli olmadığını yazarken, Neymar'ın yaptığı klas dokunuşla Volkan Demirel'i ters ayakta yakaladığını belirtti. 

Mundo Deportivo: "Neymar yeteneklerini Türkiye'de sergiledi" ifadelerine yer verirken, Brezilyalı yıldızın attığı gollerle efsane yıldızlar Pele ve Zico'ya biraz daha yaklaştığını yazdı. 

Sport: Neymar, Türkiye'ye karşı Brezilya'nın lideri oldu. Dunga'nın sisteminde özel bir yere sahip olan Neymar'ın özellikle hücumda çok etkili olduğunu vurguladı. 

Marca: Neymar, Brezilya ile eğlenceli başlığını kullanırken, Neymar'a övgüler yağdırdı. Brezilya'nın, Türkiye'de hiçbir sorun yaşamadığını belirten gazete Neymar'ın iki golle sahanın yıldızı olduğunu yazdı. 

Daily Mail: Neymar'ın iki golüyle Brezilya'nın dostluk maçından rahat bir galibiyet çıkardığını yazarken, Chelsea'de forma giyen Willian'ın performansının da etkileyici olduğunu yazdı.