Dış basında 'Türk gecesi' yorumları

Beşiktaş'ın Zürih'i, Fenerbahçe'nin de Anderlecht'i elemesi İsviçre ve Belçika basınında geniş yer buldu. İsviçre'nin önde gelen gazetelerinden Blick...

ZÜRİH / BRÜKSEL - Beşiktaş'ın Zürih'i, Fenerbahçe'nin de Anderlecht'i elemesi İsviçre ve Belçika basınında geniş yer buldu. İsviçre'nin önde gelen gazetelerinden Blick, Beşiktaş'ın Zürih'i 2-0 mağlup ederek Devler Ligi'ne kalmasının ardından birinci sayfadan verdiği haberde 'Zürih'in Şampiyonlar Ligi rüyası kâbusa dönüştü' başlığını kullanırken, altbaşlıkta, 'Beşiktaş Şampiyonlar Ligi yolunu kapadı' ifadesi yer aldı. İsviçre basını, Beşiktaş'la Zürih arasında oynanan her iki karşılaşmada da attığı üç golle Siyah-Beyazlı ekibin Şampiyonlar Ligi'ne kalmasında büyük pay sahibi olan Delgado için de, "Delgado, Basel'deyken bir şampiyonluk kaybetmişti. 'Bebek surat', intikamını aldı" ifadesini kullandı.
Belçika basını ise Fenerbahçe'nin galibiyeti hak ettiğini yazdı. Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden HLN, 'Anderlecht ilk dört dakika sonra elendi' başlığını kullandı.
Fenerbahçe'nin galibiyete rahat bir şekilde ulaştığını yazan gazete, "Anderlecht parlamadan Fenerbahçe'ye yenildi ve UEFA Kupası'na düştü. Belçika takımının kaybı 10 milyon avro. Sekiz yıldır Belçika'nın hiçbir takımı Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olamadı" ifadelerini kullandı.
Het Nieuj Wsblad gazetesi ise Anderlecht'in Fenerbahçe maçını kaybetmesiyle maddi olarak büyük fırsatı kaçırdığını yazdı. (Spor Servisi)