'Dişçi koltuğunda can çekişirken işime son verdi" 

'Dişçi koltuğunda can çekişirken işime son verdi" 
'Dişçi koltuğunda can çekişirken işime son verdi" 
Teknik direktör Yılmaz Vural, 3 günlük Gençlerbirliği macerasını ve Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ın görevine son verdiği telefon konuşmasını anlattı: Dişçi koltuğunda adeta can çekişirken, Cavcav aradı. 'Baba ne oldu?' dedim. 'İşine son verdik' dedi...

KAYSERİ - Yılmaz Vural , Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)'nin ortaklaşa düzenlediği 'Türk Sporunda yaşananlar Gelişmeler, Spor Medyası ve Spor'da şiddet' konulu panelde konuştu.

"ALLAH SABIR VERDİ"

Teknik direktör Yılmaz Vural, öğrencilerden ve panelistlerden gelen yoğun istek ve soru yağmuru üzerine, bu sezon Gençlerbirliği 'nde yaşadığı kısa süreli teknik direktörlük macerasını anlattı.

Deneyimli teknik adam, "Gençlerbirliği’nden yıllar önce Cavcav başkanın 'Sen Türkiye'nin en iyi teknik direktörüsün. Ben seninle çalışamam, benim takıma karışmam lazım' demesi üzerine ayrılmıştım. Yıllar sonra İlhan Cavcav beni aradı ve 'Sana ihtiyacım var' dedi. Ben de kendisine 'Ağabey ne oldu, başına bir şey mi düştü?' diye takıldım. Ayağımızın tozuyla Eskişehirspor maçı öncesi göreve başladık ve 3 gün çalıştık. 28 kişilik kadroda daha oyuncuların yarısının adını bile öğrenememiştim. Lig arasından faydalanarak, başkana devre arasında takıma takviye yapmamız gerektiğini belirterek görüşmek istedim.  'Sen İstanbul'a git gel sonra konuşalım' dedi. İstanbul'a gittim. Öğleden sonra dişçi koltuğunda adeta can çekişirken, Cavcav başkan aradı. 'Ne oldu' dedim. 'Görevine son verdik, oyuncular seni istemiyor. Ara transferde 12 oyuncu istiyormuşsun' dedi. 'Tamam' dedim. Sonra takım kaptanını aradım, ulaşamayınca ikinci kaptan Ahmet Çalık'ı aradım. 'Oyuncular beni istemiyor mu?' diye sordum. Yabancıların çok antrenman yapmaktan yakındıklarını, kendilerinin antrenmanda üşüdüğünü ve takımı ofansif oynattığımı söyledi. Allah bir sabır verdi, karşılık bile vermedim. Oyuncunun böyle, başkanın böyle dediği yerde daha fazla durulur mu? Vallahi de billahi de olayın tamamı böyle" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Vural, Kulüpler Birliği'nin 'teknik direktörlerin bir sezonda en fazla 2 takım çalıştırabilmesi' yönündeki kararını Anayasa Mahkemesi'ne hak ihlali olarak taşıyacağını belirterek, "Bu bireysel bir hak ihlalidir, Böyle bir karara kimse hükmedemez. Anayasa Mahkemisi'ne başvuracağım "diye sözlerini tamamladı. Oktay ENSARİ (DHA)