Divan Kurulu'nda da konu hakem

Fenerbahçe Kulübü'nün dün yapılan Olağan Yüksek Divan Kurulu'nda konuşan başkanvekili Nihat Özdemir, 'hakem' konusuna değinmeden edemedi. Özdemir, hafta içerisinde Beşiktaş'la oynanacak kupa maçına ilişkin konuşurken...

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü'nün dün yapılan Olağan Yüksek Divan Kurulu'nda konuşan başkanvekili Nihat Özdemir, 'hakem' konusuna değinmeden edemedi. Özdemir, hafta içerisinde Beşiktaş'la oynanacak kupa maçına ilişkin konuşurken, "Hepimizin takip ettiği gibi takımımız üzerine oynanan oyunlarla özellikle hakem hataları ve verilmeyen penaltılarla başarımız engellenmeye çalışılmaktadır. Ancak maçlarımızı kazanarak bu oyunları bozmak ve şampiyonluğu kutlamak hepimizin hedefidir" diye konuştu.
Toplantıda Denetleme Kurulu, kulübün 2010'a kadar ödemesi gereken sözleşmeye dayalı 98,8 milyon dolar borcu olduğunu açıkladı. Kurul, aynı tarihe kadar alacak beklentisinin ise 220 milyon YTL olduğunu ifade etti. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, mali tablonun oldukça güzel olduğunu söyledi.
İtirazlar da vardı
Toplantıda en önemli eleştiriler üye Kerim Kerimoğlu'ndan geldi. Kerimoğlu, futbol ekonomisi üzerine yazılarıyla tanınan Tuğrul Akşar'ın çalışmalarını referans gösterdiği konuşmasında Fenerbahçe'nin değerinin 56.5 milyon avro, buna karşılık Avrupa'da büyük kulüpler sıralamasında son sıradaki Schalke 04'ün değerinin 369 milyon avro olduğunu belirtti ve "2010'a kadar bu mertebeye nasıl ve hangi gelir elemanlarıyla çıkartacağınızı ya denetleme kurulu ya da yönetim kurulu açıklasın" dedi. Kerimoğlu, Aziz Yıldırım'ın, federasyon, büyük kulüpler ve Anadolu takımlarıyla diyaloglarını tasvip etmediğinin ve başkanın federasyonla çatışmaması gerektiğinin altını çizdi. Kerimoğlu'na cevap vermek üzere söz alan Nihat Özdemir, Akşar'ın sadece Fenerbahçe aleyhine yazılar yazdığını söyledi. Özdemir, hedeflenen bütçenin 120 milyon avro olduğunu vurguladı. (Spor Servisi)