Divan'da gündem tatsız toplantıydı

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar tarafından 23 Kasım Cuma günü gizli yapılan ve kendisinin de katıldığı toplantıda üzüldükleri şeyler yaşandığını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar tarafından 23 Kasım Cuma günü gizli yapılan ve kendisinin de katıldığı toplantıda üzüldükleri şeyler yaşandığını söyledi. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında konuşan Özhan Canaydın, gizli yapılan toplantıya değinerek, "Çok tatlı ve keyifli bir toplantı olmadı. Üzüldüğümüz olaylar olmuştur. Niye böyle toplandığımızın yorumunu gelecekte inşallah yaparız" dedi. Canaydın, Aktar'ın daha sonra kendisinden özür dilediğini ve olayın kapandığını söyledi.
Canaydın, toplantıda kendilerine sunulan raporda, geleceğe dönük borçlar yer almasına karşın, geleceğe dönük alacaklar ile tahakkuk etmiş, ancak henüz kasaya girmemiş kâr paylarının yer almadığını anlatarak, "Bunların küçük farkı 70-74 milyon dolar ediyor. Zaten bağımsız bir denetim kuruluna bütçe raporumuzu hazırlatıyoruz. İnşallah ocak ayı sonunda bitmiş olacak ve sizler göreceksiniz" diye konuştu.
Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ise Özhan Canaydın'a yönelik yaptığı açıklamada, farklı düşünebileceklerini söyledi.
Aslantepe'de temel bugün
Kulüp genel sekreteri Cengiz Özyalçın da konuşmasında, bugün temel atma töreni yapılacak Aslantepe Spor Kompleksi için, "Bence yarın (bugün) Galatasaray'ın bayramıdır. Engellenmeye çalışıldı, ama nihayet yarın temeli atacağız" dedi. (Spor Servisi)