Diyadin gözyaşlarıyla uğurlandı

Gençlerbirliği Oftaş, Türk Telekom Lig A'da sezonun sürpriz takımı... Kırmızı-Siyahlılar, geçen haftaya kadar liderdi. Şu anda ise lider İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yalnızca bir puan gerisinde.

ANKARA - Gençlerbirliği Oftaş, Türk Telekom Lig A'da sezonun sürpriz takımı... Kırmızı-Siyahlılar, geçen haftaya kadar liderdi. Şu anda ise lider İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yalnızca bir puan gerisinde. Ancak başkent ekibinde dün şok bir gelişme yaşandı ve takımın başarısında büyük pay sahibi olan teknik direktör Metin Diyadin görevinden ayrıldı.
Genç çalıştırıcı, basında çıkan haberlerin aksine istifa etmediğini,
olayın tamamen Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın tasarrufu olduğunu belirtti. Diyadin, başkent ekibinde yardımcılığını yapan Suat Sarıca, Çağatay Şalap ve Hüsnü Karakoyun ile birlikte kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, Cavcav ve genel menajer Cem Onuk'u suçlayıcı beyanlarda bulundu.
'60 maçta altı yenilgi aldık'
Kulüpten ayrılmasıyla ilgili sürecin altı hafta önce başladığını vurgulayan Diyadin, şöyle konuştu: "Başkan, menajer Harun Erol ile bana haber yollayarak bırakmamı istedi. Bana 'Bırakmazsan bir daha kulüp binasından içeri giremezsin' dendi. Ben başarısız değilim. 60 karşılaşmada altı yenilgi aldık. İki başarısız sonuçta takımımı ve oyuncularımı terk edecek adam değilim."
Sezon başında bazı kişilerin 'Bu takım ligde kalsın yeter' dediğini hatırlatan Diyadin, "Hayal edemedikleri başarıyı yakalayınca bunu hazmedemediler. Küçük insanlar yanlarına aldıklarıyla kendilerinin büyük olduğunu sanırlar. 19 yıldır bu kulübün içindeyim. İstifa etmemin istenmesiyle ilgili konunun, en azından benimle paylaşılması gerekirdi diye düşünüyorum" derken, hiçbir idarecinin kendisiyle konuşmadığını söyledi.
İstanbulspor ve Akçaabat Sebatspor maçlarında Gençlerbirliği Kulübü Genel Menajeri Cem Onuk'un kadro seçimine karıştığını ifade eden Diyadin, "Asla böyle bir olaya müsaade etmem. Benim kadroma karışacak adam ya düdüğü eline alacak ya da yerime birisini getirecek. Gururumu ayaklar altına alırım, ancak onurumu asla" ifadelerini kullandı.
Metin Diyadin, basın toplantısının bitiminden sonra oyuncuları ve kulüp çalışanlarıyla vedalaştı. Vedalaşma sırasında bazı futbolcuların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. (Spor Servisi, aa)