'Diyadin tutmadı'

'Diyadin tutmadı'
'Diyadin tutmadı'
Kasımpaşa, takımı ligde 2. sıraya taşıyan Metin Diyadin'i sürpriz şekilde gönderdi. Başkanvekili Hilmi Öksüz, "Bizim hedefimizi paylaşmadı" dedi.

İSTANBUL - Kasımpaşa Kulübü Başkan vekili Hasan Hilmi Öksüz, Sivasspor maçında galip gelinseydi de teknik direktör Metin Diyadin ile yolların ayrılacağını söyledi.
Radikal Spor’a konuşan Öksüz, Diyadin ile prensiplerde anlaşamadıklarını belirterek, “Şirketleşen kulübe 150 milyon liralık bir yatırım yapıldı. Bu çerçevede geleceğin takımının oluşturulması hedefi belirlendi. Ancak gelinen noktada Metin Hoca’nın da aynı hedefin peşinde olmadığı görüldü. Anlaşmazlığın detaylarına girmek istemiyorum aksi halde iki taraf için de iyi olmaz” dedi.
Hasan Hilmi Öksüz, sezon başında başka hocalar ile görüşmeler yaptıklarını da doğrulayarak, “Ancak anlaşma sağlayamadık ve bunun üzerine Metin Hoca ile devam edip ‘Belki tutar’ dedik ama olmadı” diye konuştu.

Ne yapsa yaranamıyor

Metin Diyadin, ne yapsa ‘yaranamayan’ hocalardan. 2005’te hocalığa başlayan Diyadin, Gençlerbirliği OFTAŞ, Orduspor ve Kasımpaşa’yı bir üst lige çıkartırken, sezona başladığı ve sezon içinde görevden ayrıldığı Gençlerbirliği OFTAŞ ile Eskişehirspor da bir üst lige yükseldi.
Diyadin, son olarak 28 Mart’ta göreve geldiği Kasımpaşa’yı Spor Toto Süper Lig’e çıkarttı. Uğur Tütüneker’in Kasımpaşa’dan ayrılmasının ardından 28. haftada Kasımpaşa’yı devralan Diyadin, takımı Süper Lig’e taşıdı. Bu sezon Kasımpaşa ile Süper Lig’de 5 maçta 9 puan toplayan Diyadin, koltuğunu yine de koruyamadı.

Sağlam’dan yalanlama

Öte yandan adı Kasımpaşaspor ile anılan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kulübünde mutlu olduğunu söyledi.
Başarılı çalıştırıcı, Kasımpaşa Başkanı Turgay Ciner ve bazı yöneticilerinin geçmiş dönemde kendisinin de Beşiktaş ’ta yöneticiliğini yaptığını anımsatarak, “Böyle bir şeyin olması söz konusu değildir. Geçmişten daha istekli ve arzulu şekilde enerjimizi Bursaspor’un başarısı için harcamaya devam edeceğiz” dedi.