Diyarbakır'da Galatasaray krizi!

Diyarbakır'da Galatasaray krizi!
Diyarbakır'da Galatasaray krizi!
Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda 23-24-25 Aralık'ta oynanacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Galatasaray mücadelesi öncesi stat krizi yaşanıyor.

RADİKAL - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 23-24-25 Aralık'ta oynanacak Galatasaray maçı öncesi Atatürk Stadı'nın düşük seyirci kapasitesi nedeniyle sıkıntı çekiyor. Yönetim, bu konuda görüşmeler yapsa da henüz olumlu bir sonuca varamadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait Jeoloji Mühendislerinin yaptığı incelemeler sonucu; Yenişehir ilçesinde bulunan tribünlerin çökme tehlikesi olduğu ve 12 bin kişilik stada 4 bin 600'den fazla seyirci alması durumunda riskin artacağı belirtildi. Rapora uyan Diyarbakır Valiliği, stada 4 bin 600'den fazla taraftar alınmamasına karar verdi. Ayrıca misafir takım için ayrılan bölüm kapatıldı. Maçlarını burada oynayan Yeni Diyarbakırspor, bu karara karşı çıksa da İl Spor Güvenlik Kurulu itiraz kabul etmedi.

Galatasaray'ın, Diyarbakırspor'un bir alt lige düştüğü 2010 yılından sonra ilk kez bu ile gelecek olması futbolseverleri heyecanlandırıyor. Ancak Atatürk Stadı'nın 4 bin 600 kişilik kapasitesi yönetimin elini kolunu bağlamış durumda.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı, "Galatasaray maçında 4 bin 600 kişiyle karşı oynayacak olmamız ayıp değil mi? Stadın tamamının açılması için diretiyoruz" dedi.