'Diyarbakır'ın, Bursa'nın günahı ne?'

'Diyarbakır'ın, Bursa'nın günahı ne?'
'Diyarbakır'ın, Bursa'nın günahı ne?'
Yorumcu Rıdvan Dilmen, sadece Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçların bir hafta ertelenmesine tepki gösterdi.

RADİKAL - NTV Spor 'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe 'nin uğradığı silahlı saldırının ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Kulüpler Birliği'nin isteği ile ligleri bir hafta ertelemesini değerlendirdi.

TFF şaşırttı! Tam 55 maçı unuttular

Sadece Süper Lig maçların ertelenmesinin yanlış olduğunu vurgulayan eski milli futbolcu, "Talihsiz bir olay. Ateş düştüğü yeri yakar. Tatil kararını neden alındı demem, ama Bursaspor, Konyaspor kulüp de Adanaspor, Bandırmaspor, Diyarbakırspor, Göztepe’nin günahı ne? 18 takım dışındaki kulüplerin, Kulüpler Birliği yok mu? Oralarda olay olsun da, 1. Lig'de olay olmasın mı diyorlar" ifadelerini kullandı.

Eleştirisini sürdüren Dilmen, "Bu bir tavır değil. TFF tavır almadı. Tavrı amatör maçları da erteleyerek alırsınız. Bu tavır değil, menfaat. Rekabet bu rekabet. Araya rekabet girmemiş olsa Bandırma'daki maçı da ertelersin. Cizre’de de Van’da da Bandırma’da da olaylar oluyor. O zaman TFF, Spor Toto Süper Lig’in federasyonu olsun onlar da kendine başka federasyon kursun" ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu'ndan 'erteleme' yorumu