Diyarbakırspor İstanbul'a gidemedi

Diyarbakırspor İstanbul'a gidemedi
Diyarbakırspor İstanbul'a gidemedi
Son 3 yılında üst üste küme düşerek Süper Lig'den 3'üncü Lig'e düşerek 3'üncü Grup'ta mücadele eden Diyarbakırsporlu futbolcular, bugün oynanması gereken Maltepe maçı için İstanbul'a gidemedi.

DİYARBAKIR - Diyarbakırspor Muhasebe Müdürü İsmet Marsil, önümüzdeki çarşamba günü sahalarında oynayacakları Gümüşhanespor maçında da sahaya çıkmamaları durumunda takımın bölgesel amatör lige düşeceğini hatırlattı. Kulübün kuruluşundan beri en kötü dönemini yaşadığını belirten İsmet Marsil, şöyle dedi:

"DÖNÜŞ BİLETİ BULAMADIK"
"Bu gece saat 04.00’a kadar uçak bilet parası temin etmek için uğraştık. 21 kişilik kadroyu 15’e indirdik. Parayı verecek kişilere daha fazla yük olmamak lazımdı. İsmi bende saklı bir kişi, bizi İstanbul ’a götürecek bilet parasını ödeyeceğini, dönüş bileti içinde çaba sarf edeceğinin söyledi. Ancak dönüş bileti olmadan İstanbul’a gitmemiz doğru değildi. Bu yüzen bunu teklifi kabul etmedik."

"MALTEPE KÜLÜBÜ MASRAFLARIMIZI KARŞILAYACAKTI"
Gece saat 04.00’da umutlarının tamamen tükenmesi sonucu futbolcuların evlerine döndüğünü açıklayan İsmet Marsil, şöyle devam etti:

"Bize İstanbul’daki ulaşım ve otel masraflarımızı karşılama sözü veren Maltepe Kulübü yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta sahamızda oynamamız gereken Gümüşhanespor maçına çıkamazsak Diyarbakırspor 44 yıllık aradan sonra amatör lige düşecek."

KULÜPTE 3 KİŞİ KALDI
Futbolcuların da terkettiği kulüp binasında İsmet Marsil’in dışında kulüpte 16 yıldan beri malzemecilik yapan Rıdvan Dağ ve teknik direktör Fehmi Çağlar’ın kaldığı bildirildi.

Dha - Selim Kaya