Diyarbakırspor'da istifa depremi

Diyarbakırspor'da istifa depremi
Diyarbakırspor'da istifa depremi
Spor Toto 3'ncü Lig 3'ncü Grup ekiplerinden Diyarbakırspor'da Kulüp Başkanı Nurullah Edemen ve yönetim kurulu üyeleri toplu olarak istifa etti.

Selim KAYA

DİYARBAKIR - Son 3 sezondur arka arkaya küme düşerek süper ligden 3’ncü lige kadar gerileyen Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kulüp binasında yaptığı basın toplantısında istifa ettiklerini duyurdu.

Kulübe son günlerde talihlilerin çıktığını hatırlataran Edemen, "Biz kulübü kaderine terk etmemek adına istifa etmiyorduk. Ancak kulübe talipliler var ve biz kulübün önünü açmak için istifa etmiş bulunuyoruz. Diyarbakırspor’a başarılar diliyorum. Ayrıca yönetim kurulu olarak bu sene içerisinde yaptığımız harcamaları kulübe hibe ettik" dedi.

Yerel gazetelerde çıkan haberlere göre Diyarbakırspor’un süper ligde oynadığı yıllarda asbaşkanlık ve futbol şube sorumluluk görevlerinde bulunan işadamı Şahap Akçadağ’ın kulüp yönetimine aday olduğunu açıklamasından sonra Edemen ve yönetim kurulunun istifa kararı aldığı belirtiliyor. (dha)