Djokovic ve Nadal'dan Londra tepkisi

Djokovic ve Nadal'dan Londra tepkisi
Djokovic ve Nadal'dan Londra tepkisi
Erkekler dünya klasmanının ilk 2 sırasındaki Nadal ve Djokovic, ATP Sezon Sonu Turnuvası'nın başka ülkelerde düzenlenmesi gerektiğini savundu.

İSTANBUL (AA) - Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Sezon Sonu Turnuvası, 5. kez Londra'da düzenleniyor. Her sezonun sonunda, dünya sıralamasında ilk 8'de yer alan tenisçilerin katıldığı finallerin Londra'da düzenlenmesi, tecrübeli raketler arasında tartışma konusu oldu.

İspanyol Rafael Nadal ve Sırp Novak Djokovic, BBC televizyonuna yaptığı açıklamada, organizasyonun dünya çapında olduğunu hatırlatarak, değişiklik vaktinin geldiğine vurgu yaptı.

2016 yılına kadar Londra'da düzenlenecek turnuvayla ilgili konuşan Djokovic, "Turnuvaya evsahipliği yapan O2 Arena, şu ana kadar harika bir iş çıkardı. Ancak farklı ülkelerin de böylesine dünya çapında bir organizasyonu düzenleme ayrıcalığına sahip olması gerek" dedi.

Rafael Nadal ise "Turnuvaya Londra'dan daha iyi evsahipliği yapabilecek bir yer düşünemiyorum. Burası oynadığım en güzel kortlardan biri, ancak turnuvanın her yıl başka bir yerde düzenlenmesi, tenis için gelecek nesiller adına da faydalı olacaktır" diye konuştu.

İlk kez 1970 yılında düzenlenen turnuva Tokyo, Paris, Barcelona, Boston, Melbourne, Stockholm ve Houston'da birer yıl düzenlendikten sonra uzun süreli sözleşmelerle tek bir ülkenin evsahipliğinde gerçekleşmeye başladı.