Doğan: Bana karşı kampanya var

Intertoto Kupası'nda bu hafta sonu Otelul Galati'yle önemli bir maça çıkacak olan Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan, Tolga Seyhan'ın tekrar takıma alınmasıyla ilgili eleştirilerle ilgili olarak...

TRABZON - Intertoto Kupası'nda bu hafta sonu Otelul Galati'yle önemli bir maça çıkacak olan Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan, Tolga Seyhan'ın tekrar takıma alınmasıyla ilgili eleştirilerle ilgili olarak, Trabzon'da ve Türkiye'de genellikle kendi aldığı oyunculara karşı büyük bir kampanyanın olduğunu söyledi. Doğan, "Trabzonspor'a aldığım her oyuncuda tepkiyle karşılaştık. Ben alıştım. Avrupa'da 30-33 yaşında oyuncular alınırken, sen kendi değerlerine, bir yıl önce Milli Takım'da oynayan oyuncuya tepki gösteriyorsun. Tolga gibi bir yabancı oyuncuyu dışarıdan ancak 3 milyon dolara alırsın" diye konuştu.
'Akıllı iş yaptık'
Stepanov'u Porto'ya satarak kulübe önemli para katkısı sağladıklarını dile getiren Doğan şöyle konuştu: "Doğru karar verdiğimizi biliyoruz. Serkan'ı bugün 3 milyon dolar verseler vermezsiniz. Biz bedava aldık bu futbolcuyu. Akıllı iş yaptık. Düşük bonservisle aldın mı, değersiz gibi algılanıyor."
Otelul Galati karşısında alınan 2-1'lik yenilginin abartıldığını söyleyen Bordo-Mavili teknik adam, "Trabzonspor çok avantajlı skor ile geldi. Trabzonspor çıkacak, her maçı 7-0 yenecek diye bir hava yaratılmıştı" dedi.
Bu arada Tolga Seyhan ile dün resmi sözleşme imzalandı. Shakhtar'dan kiralanan 30 yaşındaki futbolcu, kendisini bir yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Trabzonspor'a döndüğü için çok mutlu olduğunu belirten Tolga, kulüp başkanı Nuri Albayrak'ı çok sevdiğini ve önüne getirdiği şartları kabul ettiğini kaydederek, "Yüzde 10-50'nin pazarlığına girecek biri değilim. Ne yazdıysa imza attık" dedi. (Spor Servisi)