Doğan: Başarı için önce birlik gerek

İntertoto Kupası'na katılacağı için sezonu erken açan Trabzonspor, Gerede'deki çalışmalarını neşe içinde sürdürürken, teknik direktör Ziya Doğan gelecek sezon için umutlu konuştu.

BOLU - İntertoto Kupası'na katılacağı için sezonu erken açan Trabzonspor, Gerede'deki çalışmalarını neşe içinde sürdürürken, teknik direktör Ziya Doğan gelecek sezon için umutlu konuştu. İyi bir kadroları bulunduğunu, bazı takviyelerle önemli başarılara imza atabileceklerinin altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, "Trabzonspor camiası bütünleşirse başarı gelecektir" dedi.
Takımn kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğan, kampın oldukça neşeli ve iyi bir şekilde geçtiğini ifade ederek, "Başka takımlarda kiralık olarak oynayan oyuncuları burada tanıma fırsatı buldum. Kadroyu geniş tutacağız. Yapacağımız transferlerle de lige kadar hazır olacağız. Başarıya gidecek yolda nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Fakat, Trabzonspor bu zorlukları aşacak güce sahiptir" dedi.
Orta saha oyuncuları Ceyhun Eriş'in çarşamba günü kampa katılacağını ifade eden Doğan, diğer oyuncuları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: "Erdinç istediğimiz ölçüde çalışmalarına kendisi devam ediyor. Kardeşinin düğünü olduğu için aramızda değil. 25 Haziran'da Ömer Rıza'yla birlikte kampa katılacak. Milli takımlarda oynayan oyuncuların dinlenmeye ihtiyaçları olduğunu düşündüğüm için onlara izin verdim. Risp şanssızlık yaşadı, ameliyat yerinde iltihaplanma oldu. Bu yüzden Gerede kampına katılamadı."
Camiada bütünleşme sağlayabilmeleri durumunda başarılı olacaklarına inandığını dile getiren Bordo-Mavili çalıştırıcı, "İnanılmaz bir enerji var, bütünleşerek bu enerjiyi açığa çıkarabiliriz. Trabzonluyum, Trabzonsporluyum diyen herkesi sağduyu ve bütünleşmeye davet ediyorum. Bunlar gerçekleşirse inanıyorum ki Trabzonspor ligin en iyi takımı olacak" ifadelerini kullandı.
'İstediğimiz oyuncuları transfer ettik'
Ziya Doğan, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın transferleriyle ilgilenmediklerini belirterek şöyle devam etti: "Biz elimizdeki kadroyu iyi hazırlayıp, iyi motive edip, sahaya sürdüğümüz zaman göreceğiz. Bizim oyuncularımız da en az onlarınki kadar kaliteli. Bonservisi elinde olan oyuncuları erken davranarak alma konusunda yönetimden ricada bulundum. Yönetim erken davrandı Serkan Balcı ve Erciyessporl u Jabi'yi bu şekilde aldık. Bir tek Egemen olmadı. Kendimize ait prensiplerimiz vardı. Egemen bu çerçevede olmadı. Her talip olduğumuz futbolcuyu alacağız diye şart yok."
Mevcut birinci kalecileri Tolga Zengin'in iyi bir futbolcu olduğunu söyleyen Doğan, bununla birlikte kadrolarında 2-3 iyi kaleci bulunması gerektiğini, rekabetin beraberinde kaliteyi getireceğini savundu.
(Spor Servisi, aa)