Doğan görünümlü Trabzon artık yok

Ziya Doğan istifa etti

Kötü sonuçlar alan Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan istifa etti. Manisa'yı yenen Sivasspor lig lideri oldu.

TRABZON - Ziya Doğan, Avni Aker'de Beşiktaş karşısında aldıkları 3-2'lik yenilginin ardından had safhaya çıkan istifa baskılarına daha fazla dayanamadı ve Trabzonspor teknik direktörlüğünden istifa etti.
Ziya Doğan'ın Bordo-Mavili kulüpteki konumu, sezon başında Intertoto Kupası'nda güçsüz Rumen ekibi Galati'ye elenmelerinden beri hayli tartışmalı hale gelmiş ve tecrübeli teknik adamla yönetim arasındaki
gerginlik günden güne artmıştı. Başkan Nuri Albayrak takımın vasat performansına rağmen en azından aralık ayındaki kongreye kadar görevde tutmak istese de yönetimin bir kanadı Doğan'dan yana şikâyetlerini medya organlarına açık bir şekilde beyan ediyordu.
Tazminat almayacak
Sekizinci haftada 0-0 biten Kasımpaşa maçı sırasında Olimpiyat Stadı'ndaki taraftarların istifaya çağırdığı Doğan için Beşiktaş maçı, nefes almak için son fırsattı. Ne var ki 'Lazutlar', ilk 6 dakikasında 2-0 öne geçtikleri maçı 3-2 kaybedip ligin zirve sahnesinden iyice uzaklaşınca Doğan'ın kredisi de tükendi. 47 yaşındaki çalıştırıcı, dün basın sözcüsü Zeyyat Kafkas'la birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı. Beşiktaş maçından sonra yöneticilerle görüştüğünü ve görevden ayrılması kararını birlikte aldıklarını dile getiren Doğan, "Bu takıma bir antrenör olarak her şeyimi verdim. Bu yüzden vicdanen rahat ayrılıyorum" diye konuştu.
'İçeriden biri gelecek'
Tecrübeli teknik adam Bordo-Mavili kulüp hakkında hiçbir zaman olumsuz bir demeç vermeyeceğini ifade ederek "Kulübün menfaatlerini daima her şeyin üzerinde tuttum. Trabzon halkının da beni sevdiğini ve bana fazlasıyla güvendiğini biliyorum. Sokaklarda gece geç saatlerde gezdiğimde bunu hissediyordum. Bu takım asla karamsar bir havaya bürünmemeli ve iddiasını her zaman devam ettirmeli" dedi. Kulüpten herhangi bir tazminat talep etmeyen Doğan, birikmiş primlerinin de kulüp personeline dağıtılmasını isteyerek Trabzonspor'daki ikinci dönemini sona erdirdi.
Trabzon'daki ikinci Ziya Doğan dönemi ise geçen sezonun başında Brezilyalı teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin kovulmasıyla başlamıştı. Geçen sezon döneme İnönü'de 3-2 kazandıkları bir Beşiktaş maçıyla başlayan Doğan, bu kez yenik ayrıldıkları bir Beşiktaş maçından sonra elveda dedi. Doğan, ikinci dönemini 39 lig maçında 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 12 mağlubiyetle tamamladı.
Bu arada basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, yeni çalıştırıcılarının kulüp içerisinden bir kişi olacağını söyledi. (Spor Servisi)