Doğan: Sonucu savunmalar belirledi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada zevkli bir 90 dakika izlediklerini söyledi.

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada zevkli bir 90 dakika izlediklerini söyledi. Hücumda aradıkları gollere ulaşmalarına rağmen defansta yaptıkları hataların sonucu belirlediğini ifade eden Doğan, "Savunma bölgesinde sakatlıklardan kaynaklanan sıkıntılar yaşıyoruz. İlk yarıda üç-döt tane net gol pozisyonu yakaladık ama gole çeviremedik. İkinci yarıda goller geldi ama bizim kalemizde de goller vardı" diye konuştu.
Mücadelenin ikinci yarısında hücuma yönelik değişiklikler yaparak risk almak isteyen Rizespor'un savunmadaki açıklarından yararlanmak istediklerini ifade eden Doğan buna karşın Rize'de hava hâkimiyeti yüksek oyuncuların bulunduğunu ve rakibin bu oyuncularla sonuca gittiğini belirtti.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise karşılaşma sonrasında, "Kazanmamız gereken bir maçtı. Bu galibiyetle kafamızdaki kötü düşünceler yok oldu. Maçta hatalarımız da oldu ama sonuca gitmeyi başardık" diye konuştu. Rıza Çalımbay sözlerini şöyle sürdürdü: "Şiddetle puana ihtiyacımız var. Bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz. Bugüne kadar aleyhimizde çok hakem hataları yapıldı ama bugünkü yönetimden
memnunuz." (Spor Servisi)