Doğduğu topraklara döndü

Doğduğu topraklara döndü
Doğduğu topraklara döndü

Alex i kadrosuna katan Coritiba, Facebook sayfasından Türkiye ve Fenerbahçe ye mesaj yolladı: Bu andan itibaren kalbimizde bir parça sarı ve lacivert

Fenerbahçe'yle yollarını ayıran Alex de Souza, dün futbola başladığı takım olan Coritiba'ya geri döndü. Oyuncu 1997'de ayrıldığı takımına iki yıllık imza attı.

CORINTIBA - Fenerbahçe’deki parıltılı kariyerini sonlandırarak ülkesine dönen Alex de Souza’nın “İki sene daha oynayacağım” dediği futbol günlerini geçireceği takım belli oldu. Sambacı, Sarı-Lacivertli sekiz yılın ardından futbola başladığı Coritiba’ya geri döndü. “O Altın çocuk geri döndü” başlığıyla sunulan ‘Sambacının dönüşü’, taraftarı dün Türkiye saatiyle 22.00’de yapılan imza törenine çağırdı.

Alex-Lincoln oynar mı!
Alex’in açıklamasının da yer aldığı sunumda oyuncu “1997 yılında ayrılırken kimseye değil ama kendime ‘Birgün buraya geri döneceğime dair’ söz vermiştim. Hep bunu hayal ettim ve şimdi hayalim gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.
Alex yeni takımında tanıdık yüzlerle beraber de oynayacak. Bu durum ‘Türkiye usulü’ tartışmaları beraberinde getirecek. Aynı mevkide Galatasaray ’da forma giymiş olan Lincoln’ün takım arkadaşı olacak olan Alex De Souza, zamanında Fenerbahçe’de beraber top koşturduğu Deivid De Souza’yla da aynı formayı terletecek. Bu durum da Türkiye’de her dönem sıklıkla yaşanan ‘x ile y yanyana oynar mı?’ sorusunu ‘Alex ile Lincoln beraber oynar mı’ şeklinde Brezilya’ya taşıyacak.

Coritiba’dan jest
Bu arada Alex’i yeniden takımlarına kazandırmanın sevincini yaşayan Coritibalılar, dün bu transferi kulübün Facebook sayfasından duyururken de Fenerbahçe ve Türkiye’ye teşekkür ettiler: “Fenerbahçe’nin büyük taraftarı, Coritiba’ya gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.”

Raul Meireles şoku
Fenerbahçe’nin Dünya Kupası Grup Eleme maçı için gittiği Portekiz Milil Takımı’nda sakatlanan futbolcusu Raul Meireles’ten şok haber geldi: Oyuncu 4 ila 6 hafta oynamayacak. Buna göre Meireles, AEL Limasol ile oynanacak iki Avrupa Ligi mücadelesinde de forma giyemeyecek. Fenerbahçe’nin, Brezilya Milli Takımı’nda sakatlanan Real Madrid’li oyuncu Marcelo için yapılan başvuruyu örnek göstererek FIFA’ya başvurması bekleniyor. Milli Takım’da sakatlanması nedeniyle FIFA, Marcelo için Real Madrid’e sahalardan uzak kalacağı süre kadar ‘günlük belirlenen fiyata göre’ tazminat ödeyeceğini açıklamıştı. FIFA bu ödemeyi 29 günden uzun süren sakatlıklar için gerçekleştiriyor.