Doğu Konferansı'nda da konukseverlik yok!

NBA'de konferans finallerinde ev sahibi takımları avantajlarını korumaya devam etti. Batıda San Antonio Spurs'un Utah Jazz'ı yenmesinin ardından Doğu da Detroit Pistons, Cleveland Cavaliers'ı devirdi. Son beş yıldır üst üste konferansta finale yükselen...

DETROİT - NBA'de konferans finallerinde ev sahibi takımları avantajlarını korumaya devam etti. Batıda San Antonio Spurs'un Utah Jazz'ı yenmesinin ardından Doğu da Detroit Pistons, Cleveland Cavaliers'ı devirdi. Son beş yıldır üst üste konferansta finale yükselen Pistons son 15 yıldır final yüzü görmeyen Cavaliers'ı 79-76 mağlup etti. Ev sahibi takımda Richard Hamilton, 24 sayı ve 7 asistle takımının en skorer oyuncusu olurken, Rasheed Wallace 15 sayı ve 12 ribauntla 'double-double' yaptı. 13 sayı, 5 ribauntla maçı tamamlayan Chauncey Billups da galibiyete katkıda bulundu.
Cavaliers'ta ise ünlü yıldız LeBron James tutuk bir oyun sergileyerek sadece 10 sayı attı. James, aldığı 10 ribaunt ve 9 asistle 'trible double'ı kaçırdı. Litvanyalı Zydrunas Ilgauskas 22 sayı ve 13 ribauntla oynamasına karşın yenilgiyi engelleyemedi. (Spor Servisi)