Doğum günü '16 şubat'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Gaziantepspor karşısında elde ettikleri galibiyetle, futbolcuların kendisine en büyük doğum günü hediyesini verdiklerini söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Gaziantepspor karşısında elde ettikleri galibiyetle, futbolcuların kendisine en büyük doğum günü hediyesini verdiklerini söyledi. Takımın sergilediği mücadeleden memnun olduğunu dile getiren Çetin, "Futbolcularımdan bugün sahaya çıkıp en iyi şekilde mücadele etmelerini istedim. Bana verebilecekleri en büyük hediye buydu, bunu da yaptılar" dedi. Gaziantepspor karşısında çok sayıda pozisyon bulup, rakibe fazla pozisyon vermediklerini kaydeden Çetin, şöyle konuştu: "Önümüzdeki hafta Denizlispor maçında beklentilerimize yanıt veren bir oyun ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Bugün dörtlü defans sisteminde iki forvetle maça çıktık. 90 dakika içinde oyunda sürekli çeşitli varyasyonlar ortaya çıkabiliyor. Ankaragücü maçındaki tek eksiklik, oyuncularımın rakibinin agresif oyununa ayak uyduramayışıydı. Ancak Denizlispor karşısında bu mücadeleyi sergileyeceğiz."
Abdullah ve Kemal'in, cezalı duruma düşmesinin kendileri için bir sıkıntı yaratmayacağını vurgulayan Çetin, bütün futbolcuların bu oyuncuların yerini dolduracak kapasitede olduğunu söyledi. Ogün ve Yusuf'un Ankaragücü maçından sonra puan kaybını umursamayarak, güldükleri şeklindeki haberler konusunda da konuşan genç hoca, "Bu konu üzerinde hiç durmadım. Gerekli kişilerle görüşüp, olayın boyutunu öğrenip sizinle paylaşabilirim" dedi.
'2004'e kadar buradayız'
Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe'nin yaşadığı zor durumlarda birlik ve beraberlik içinde olması gerekirken, camianın tam tersi bir durumla karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Yönetim kurulunun 2004 yılının şubat ayına kadar görevde kalacağını kaydeden Özdemir, "Bugün Fenerbahçe'nin sahip olduğu yönetim kurulu, Avrupa'da birçok takımda olmayan bir yönetim topluluğudur. Biz, yönetim olarak takımın başarısı için hiçbir şeyden kaçınmıyoruz, kaçınmayacağız. Bugün yapılan bütün masrafları da bu yönetim ve başkan karşılıyor. Ortega konusunda büyük bir maddi sorun yaşamayacağız. Şu ana kadar Ortega'ya 4 milyon dolar harcandı. Görüşmeler sürüyor. Fenerbahçe büyük bir maddi zarara uğramayacaktır" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)