Doktor 'ne yerse yesin' dedi

Dün ajanslara düşen bir haber vardı: 2003 yılının ilk üç ayında Fenerium mağazaları 1.6 trilyonluk satış yapmıştı... Şampiyonluk yarışını üç takım hala sürüklüyor, Trabzonspor sezonun vitrinine Türkiye Kupası'nı koyarak kapatıyor.
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

İSTANBUL - Dün ajanslara düşen bir haber vardı: 2003 yılının ilk üç ayında Fenerium mağazaları 1.6 trilyonluk satış yapmıştı... Şampiyonluk yarışını üç takım hala sürüklüyor, Trabzonspor sezonun vitrinine Türkiye Kupası'nı koyarak kapatıyor. 2002-03, Sarı-Lacivertli camiaya kaos ve huzursuzluktan başka bir şey getirmedi. Ama bütün bu olumsuz tabloya rağmen dün, Saracoğlu'nun tribünleri vefa görüntüleriyle doluydu; önünce sayısal anlamda sonra da tezahüratlarda.
Maça gelince... İlk onbirinde Shorunmu, Osman, Oktay, Celil ve Serkan gibi 'büyük takım' tozu yutmuş 'beş sürgün'e yer veren konuk Samsunspor mücadeleye çok hızlı başladı. Henüz ilk dakika oynanırken Sarı-Lacivertli forma altında kariyerinin en kısa günlerini yaşayan Oktay Derelioğlu, Samsunspor'u 1-0 öne geçirdi. 6'da organize gelişen evsahibi takım atağında Kemal son vuruşta başarısız olarak, takımı adına ilk ciddi pozisyondan yararlanamadı. 8'de Samsunspor yine heyecan dalgası yarattı. Oktay boş yakaladığı Fenerbahçe defansını kolay katederek kaleci Volkan'ı da geçti, açısını kaybettiğini düşünerek topu Celil'e çıkardı. İki eski Fenerbahçeli'nin atağı yenilerin müdahalesiyle gol olmadan eritildi. 11'de Ceyhun'un serbest vuruşu, önce sol, sonra da sağ kanatta heyecan yarattı ama sonuç getirmedi.
20'de Fenerbahçe adına gelişen tehlikede Kemal sahnedeydi; genç yıldızın soldan yaptığı zayıf vuruş Shorunmu'da kaldı. 38'de Kemal üçüncü kez aynı noktadan aynı pozisyona girdi. "Dejavu" Shorunmu'nun ellerindeydi. Yarı biterken serbest vuruştan gelen topu iyi takip eden Musa'nın kafa şutu, kalenin üst direğinde patladı.
Johnson-Osman 'işbirliği'
İkinci yarının ilk bölümü Fenerbahçe'nin etkisiz top çevirmeleriyle geçti. 60'tan sonra tempo yükseldi. 62'de kazanılan serbest vuruşta Rebrov, meşin yuvarlağı üstten auta yolladı. 67'de Fenerbahçe, nispeten organize geldiği akında bu kez topu auta yollama hakkını Johnson'la kullanıyordu. 70'te Rebrov'un kafayla indirdiği topta Tuncay takımı adına en net fırsatı harcadı. 71'de mutlak gol pozisyonları vardı. Üç kez yoklanan Samsun kalesi, üç direğin de yardımıyla Fenerbahçe'nin makus talihini güldürmedi. 78'de Oktay soldan ortaladı, sağda Musa'nın kafası direğe vurarak auta çıktı.
85'te Fenerbahçe aradığı golü buldu. Sağdan Ümit Özat'ın ortasında Johnson'ın kafası Osman'a çarparak Samsunspor ağlarını buldu: 1-1. 88'de yine Johnson vurdu, top üst direkten geri döndü ve puanlar paylaşıldı.