Dolmabahçe 'yıkılıyooo'

Son haftanın açılış maçında İstanbul'da bir stat 'yıkıldı'. Yetkililerin 'Yapmayın, etmeyin; bir maç daha oynanacak' anonslarına
rağmen Ali Sami Yen, kendisinden hatıra almak isteyenlerin ataklarına karşı koyamadı ve sarı-kırmızı renklerdeki plastik sandalyeler yerlerinden kopartılarak başka mekanlara doğru yelken açtılar.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Son haftanın açılış maçında İstanbul'da bir stat 'yıkıldı'. Yetkililerin 'Yapmayın, etmeyin; bir maç daha oynanacak' anonslarına
rağmen Ali Sami Yen, kendisinden hatıra almak isteyenlerin ataklarına karşı koyamadı ve sarı-kırmızı renklerdeki plastik sandalyeler yerlerinden kopartılarak başka mekanlara doğru yelken açtılar.
Bugün ise yılıkla sırası İnönü'de. İstanbul'daki stat mimarisinin en görkemli, en tarihsel ve en mimar eli değmiş yapısı da 'yıkımdan' payını alacak. Ama şükürler olsun ki İnönü'nünki şimdilik mecazi bir yıkılış. Çünkü bugün Beşiktaş taraftarı, yedi sene sonra 100. kuruluş yılına denk gelen bu sezonun sonunda şampiyonluk etiketini üzerine geçiren takımıyla sevincini paylaşacak.
'Uzun sürmüş bir sezonun ardından' çekişmeli, keyifli ve bir o kadar da sürprizli maçlar oynayan ve 18 takım içinde en çok yorulan Beşiktaş, sonunda gülen taraf oldu. oldu. Çünkü onlar, 'üç kulvarda' birden aktılar sezon boyu: Lig, UEFA ve Türkiye Kupası. Avrupa ve Türkiye kupalarında çeyrek finale kadar yükselen Siyah-Beyazlılar, ligde gülmeyi başardı. Derler ki: En çok yorulan en önde olandır; ve yine derler ki: en önde olan en çok sevinendir...
Kartal da yorulan ve en önde olan olduğuna göre, sevinmeyi de en çok hakeden oldu...
İki kilometre uzunluğunda bayrak
2002-03 sezonunu şampiyon olarak bitiren Beşiktaş, bu başarısını bugün İnönü Stadı'nda düzenleyeceği şölenle kutlayacak. Galatasaray maçı sonrası sahada yaşanan izdiham nedeniyle şampiyonluk turu atamayan futbol takımı, İnönü'de düzenlecek törenle taraftarıyla buluşacak. Siyah-Beyaz Derneği'nin hazırladığı iki kilometre uzunluğundaki Beşiktaş bayrağının ilçede gezdirilmesinin ardından, Beşiktaş'ın futbol branşında bu sezon şampiyon olan PAF ve süper genç takımları arasında gösteri maçı oynanacak. Birçok sanatçının sahne alacağı 'Şampiyonluk Şöleni', Mustafa Sandal konseri ile sona erecek. Kombine kart sahibi Beşiktaş taraftarlarının kartlarını şölene giriş için kullanabilecekleri bildirilirken, açık tribünlere ise girişin ücretsiz olacağı kaydedildi.
Beşiktaş'ın şampiyonluk şöleninin programı şöyle:
16.30: İki kilometre uzunluğunda ve 8 metre enindeki Beşiktaş bayrağını taşıyan kortejin Balmumcu The Plaza Otel önünden hareketi.
18.00: PAF Takımı ile Süper Genç Takımı arasında gösteri maçı.
18.45 -19.00: Beşiktaş yönetimi, teknik heyet ve futbolcuların Sinanpaşa önünden, üstü açık otobüsle hareketi.
18.45: Konser.
20.00: Kupa töreni ve tur. (Serdar Bilgili, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular)
20.30: Mustafa Sandal konseri.