Dolmabahçe'de 21.15 çayı

Günün mönüsünde son maçı İnönü'de oynanacak. Bir yandan zirve takibini sürdüren ev sahibi Beşiktaş, aynı zamanda dört maçlık galibiyet serisini de beşe çıkarmak istiyor.

İSTANBUL - Günün mönüsünde son maçı İnönü'de oynanacak. Bir yandan zirve takibini sürdüren ev sahibi Beşiktaş, aynı zamanda dört maçlık galibiyet serisini de beşe çıkarmak istiyor. Rakip Rizespor'un ise amacı farklı: Hem ligde düşme bölgesinden kurtulmak için çabalıyorlar, hem de bu sezon dördüncü büyüğü de devirmenin hesaplarını yapıyor. Trabzonspor'u 1-0, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi de 2-1'le geçen Mavi-Yeşilliler, Malatyaspor ve Ankaragücü'nün ardından bir sezonda dört büyükleri yenen üçüncü takım olacak.
'Atom Karınca' hasret giderecek
Maçın bir başka özelliği, geçen sezonun ilk yarısında Beşiktaş'ı çalıştıran, 'Atom Karınca' Rıza Çalımbay'ın, İnönü'de hasret giderecek olması. Beş oyuncusu (Ricardinho, Nobre, Koray, Serdar ve Fahri) sarı kart sınırında bulunan ev sahibi ekipte, önceki gece antrenmanı yarıda bırakan Delgado'nun bugün forma giymesi bekleniyor. (Spor Servisi)