Domercant ve Arroyo iddialı

Domercant ve Arroyo iddialı
Domercant ve Arroyo iddialı
Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı'nın yabancı yıldızları, yeni sezon öncesi iddialı açıklamalarda bulundular.

İSTANBUL (AA) - Güçlü bir kadroya sahip olduklarını, iyi çalışmaları durumunda hedeflerini gerçekleştirebileceklerini söyleyen Henry Domercant, geçen sezon transfer olduğu sarı-kırmızılı takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle sadece bir kaç maçta forma giydiğini belirterek, "Geçen sezon benim için kötü geçti. Takımdan ayrı kalmak zordu" dedi.

Sakatlığının tamamen geçtiğini ve formuna kavuşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan tecrübeli oyuncu, "Kendimi iyi hissediyorum. Her geçen gün daha da iyiye gidiyorum. Şu anda herhangi bir sorunum yok. Ben her şeyin iyi olacağına inandım. Bunun için de yapabileceğim her şeyi yaptım" diye konuştu.

Henry Domercant, Avrupa kariyerine 2003 yılında Pınar Karşıyaka'da başladığını ve Türkiye 'de basketbolun önemli ilerleme sağladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Kariyerime burada başladım ve Türkiye'de çok şey öğrendim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye ligi büyük bir gelişme sağladı. Önemli oyuncular buraya geliyor. Biz de bu sezon büyük organizasyonlarda yer alacağız. Güçlü bir kadroya sahibiz. İyi çalışırsak, hedeflerimizi gerçekleştirebiliriz."

Bu sezon THY Avrupa Ligi maçlarında sarı-kırmızılı taraftarların desteğine çok ihtiyaçları olacağını dile getiren Domercant, "Taraftarlarımız iç saha maçlarında farklılık yaratacaktır. Geçen sezonki zorlu sürecimde bana çok önemli destek verdiler. Onlara bu konuda minnettarım. Ben takımıma yardım etmek ve onlar için kazanmak istiyorum" diye konuştu.

ARROYO: BAŞARI İÇİN DOĞRU BİR EKİBİZ

Sarı-kırmızılı takımın yıldız oyuncularından Carlos Arroyo da, hem Türkiye hem de THY Avrupa Ligi'nde başarı kazanmak için doğru bir kadroya sahip olduklarını ifade etti.

Her oyuncunun takımın önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Arroyo, "Hem Türkiye hem de Avrupa Ligi'nde başarı için doğru bir ekibiz. Birbirimize ve sistemimize inanıyoruz. Başarı için hepimiz hazır olmalıyız. Tek hedefimizin kazanmak olduğunu bilmeliyiz. Özellikle Avrupa Ligi'nde doğru oynayarak aşama aşama ilerlemeliyiz" diye konuştu.

Carlos Arroyo, basketbola olan yatırımın her geçen yıl attığını kaydederek, şunları söyledi:
"Her sene takımlar iyi kadrolar kuruyor. Bütçeler artıyor, oyuncular gelişiyor. Bu saygı duyulacak bir şey. Bu sezon da biz dahil bir çok takım kadrolarını güçlendirdi. Biz önümüze bakıyoruz ve kimseden çekinmiyoruz. Yeni transferler yaptık ve sakat oyuncularımız da geri döndü. Bunun için mutluyuz. Bizim için çok iyi bir sezon olmasını ümit ediyoruz."