'Donk yüzde 99 Galatasaray'da'

'Donk yüzde 99 Galatasaray'da'
'Donk yüzde 99 Galatasaray'da'
Bu sözler, Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'a ait... Tecrübeli hoca, "Donk devre arası Galatasaray'a gider, yüzde 99 öyle gözüküyor. Şu anda onlarda Donk gibi bir oyuncu yok. Kesinlikle başarılı olur" dedi.

Herkes ‘Donk transferi devre arasında mı olacak, yoksa sezon sonuna mı kalacak?’ diye merak ederken, Fanatik Gazetesi gelişmeleri teknik direktör Rıza Çalımbay’dan öğrendi. Bu sezon lacivert-beyazlı takımda başarılı bir grafik çizen Çalımbay, Donk transferiyle ilgili soruları yanıtladı. İşte deneyimli teknik adamın açıklamaları...

"BİZİMLE BİRLİKTE PATLADI"

"Donk birkaç senedir burada, fakat hiç böylesine flaş olmadı. Gerçek anlamda patlama yaptı ve transferin bir numaralı ismi. Bunun nedeni bizim onun mevkisini değiştirmemiz. Bizimle birlite tam anlamıyla çıkışa geçti. Oyuncuyu nerede oynatacağınız çok önemli. Donk da orta sahada kendini buldu. Belki daha önce burada oynasa takıma faydası daha fazla olurdu. Mesela Umut Bulut da Ankaragücü’nde ben gelmeden önce yedekti. Fakat onu forvet arkasına koydum ve hep oynattım. Sonrasında buralara geldi."

Sneijder'in MR'ı çekilecek

"OYUNCUNUN ÖNÜNÜ AÇARIM"

"Bence Donk devre arasında gider, benim fikrim yüzde 99 Galatasaray’a gideceği yönünde. Başkanlar düzeyinde görüşülüyor. 6 ay sonra zaten bitiyor sözleşmesi. Kulüpler anlaşırsa maddi açıdan sorun olmaz. Ben oyuncunun önünü açarım. İyi bir yere gidecekse asla futbolcuya sorun yaratmam. Bizim zaten bir sürü baktığımız oyuncu var, yerine de yenisini buluruz. Turgay Bey (Ciner) alabilirse alır, olmazsa seneye kalır. Transfer toplantısını da zaten gerçekleştireceğiz”

"DİRETMENİN ANLAMI YOK"

Galatasaray’da Donk kesinlikle başarılı olur ve rahatça oynar. Topla alışverişi mükemmel, tekniği çok iyi. Defansif olarak da agresif tarafı var. Ben bu saatten sonra mecbur kalmadıktan sonra onu stoperde değerlendirmem. Galatasaray’ın kadrosunda şu anda onun gibi bir oyuncu yok. Mesela Fenerbahçe ve Beşiktaş’a belki o kadar gerekli değil ama Galatasaray’ın önlibero bölgesinde boşluğu var. Bu yorumlarım transfer biterse geçerli tabi. Ben oyuncumun çok iyi yere gitmesini isterim ama benden de sezon sonu ayrılmasını isterim. Fakat şartlar oluşursa diretmenin anlamı yok”

"DENİZLİ AYAĞA KALDIRIR"

"Mustafa hoca ile sürekli konuşuyoruz, sadece bugün değil. Bendeki yeri çok ayrı. Antrenörlüğe onunla başladım. Sürekli görüşürüz. Kendisini ben aradım ve Umut Bulut’u istedim. O da Burak’ın sakat olduğunu ve hücumda sorun yaşadıklarını belirtti. Haklı. Ben zaten Umut’u kiralık talep ettim. Umut gibi bir oyuncunun oturmaması lazım. Oynamalı. Sonrasında Donk’u söyledi. Bence Mustafa Denizli başarılı olur. Takımı ayağa kaldırır. Ama devre arasında ona destek çıkılmalı. 5-6 tane çok iyi transfer yapması gerekiyor. UEFA Avrupa Ligi de var."

Yasin Öztekin'e 7 milyon Dolar