Dopingli pehlivan sayısı 10'a çıktı

Dopingli pehlivan sayısı 10'a çıktı
Dopingli pehlivan sayısı 10'a çıktı
Güreş Federasyonu, Kırkpınar ve özel yağlı güreş organizasyonlarında 10 sporcuda yasaklı madde çıkması üzerine tüm sporcuları Disiplin'e sevk etti.

ERCAN ATA / ANKARA (DHA) - Minder dışında sadece Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde sporculardan doping için testler alınıyordu. Güreş Federasyonu, tüm özel yağlı güreş organizasyonlarındanda test almaya başlayınca, dopingli sporcular birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Doping skandalı meclise taşındı


Federasyon yetkilileri, dopingin mindere sıçramaması için her türlü kontrollerin yapıldığını belirterek, "Ata sporu güreşin her alanda temiz yapılması için mücadele ediyoruz" dedi.

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne katılan başpehlivan Süleyman Aykırı ile büyük boyda güreşen Bilal Kıvrak'ın, Haziran ayında yapılan Kızılcahamam ve Silivri güreşlerinde alınan numunelerde yasaklı maddeye rastlandığı belirtildi. Başpehlivanlardan Serhat Gökmen ile orta boyda güreşen Özer Ay, Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) tarafından alınan kararla güreşlere alınmamıştı. Daha sonra ise doping iddiaları devam etmiş, başpehlivanlardan Sermest Bulut, Ali Altun, Bekir Seçim, Ahmet Serbest, Gökhan Arıcı, Murat Aydoğdu'nun Haziran ayında alınan doping numunelerinde yasaklı maddeye rastlanmıştı.

Türk sporunda bir doping şoku daha


DOPİNGLİ PEHLİVAN SAYISI 10 OLDU

Kırpınar'da güreşen ve bu yıl ilk 16 başpehlivan arasına ismini yazdıran Süleyman Aykırı'nın Haziran ayında alınan doping testi sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi. Büyük boyda güreşen Bilal Kıvrak'ın ise 24 Haziran'da Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Geleneksel Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde alınan numunesinde yasaklı maddeye rastlandığı öğrenildi. Kıvrak, Silivri'deki güreşlerde ikinci olmuştu.

Güreş Federasyonu Disiplin Kurulu'na sevk edilen sporcuların 2'şer yıl men cezası alması bekleniyor.

Atletizm dünyası şokta!