Dört bir yanımızı sardı derbi kavgaları

Dev derbi sonrası haliyle sevinen Fenerbahçe yandaşlarıydı. Sarı-Lacivertli taraftarlar Türkiye'nin dört bir yanında galibiyeti kutlarken bazı gerginlikler yine sporun ruhunu gölgeledi.

Dev derbi sonrası haliyle sevinen Fenerbahçe yandaşlarıydı. Sarı-Lacivertli taraftarlar Türkiye'nin dört bir yanında galibiyeti kutlarken bazı gerginlikler yine sporun ruhunu gölgeledi. Memleketten derbi manzaraları şöyle:

  • Bursa Merkez Yıldırım ilçesi Etbalık Mahallesi'nde bir restoranda izleyen Samet Vatansever, Dinçer Çetin, Serdar Yılmaz ile kimlikleri henüz belirlenemeyen dört-beş kişilik grup arasında maçtan sonra sokakta tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda, Samet Vatansever, başından ve ayağından bıçakla yaralandı.

  • Bodrum'da zaman zaman meydana gelen taşkınlıkları emniyet güçleri engellerken, Gümbet'te galibiyet sevinciyle havaya ateş açan bir kişi gözaltına alındı.

  • Edirne'de Ahmet Emre Süzen isimli kişi, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından boynundan bıçaklandı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Fenerbahçeli genç, ambulansla Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

  • Maç sonrası sokağa dökülen bir grup Fenerbahçeli taraftarla Beşiktaşlı taraftarlar İzmir Gündoğdu Meydanı'nda karşılaştı. İki taraf arasında sözlü sataşma kavgaya dönüştü. Güvenliklik güçlerinin müdahalesi sonucu olaylar büyümeden önlenirken, altı kişi gözaltına alındı.

  • Van'da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbi maç sonrası kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis ara sokaklara kaçan taraftarlara biber gazı sıkarak müdahale ederken, galibiyet kutlamaları gece geç saatlere kadar sürdü.

  • Hakkâri'de Galatasaraylı bir grup taraftar, galibiyeti kutlayan Fenerbahçeli taraftarların araçlarını tekmeledi. Birçok aracın camı kırıldı. (dha / aa)