Dört imza atıldı, ikisi yolda

Galatasaray transferindeki uzun sessizliğe dün nokta koydu.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray transferindeki uzun sessizliğe dün nokta koydu. Sarı-Kırmızılar daha önce prensipte el sıkıştığı dört oyuncuyu resmen renklerine bağlarken, iki Rumen oyuncuyla büyük ölçüde anlaştı.
Cim Bom, Brezilyalı Cesar Prates, Kocaelisporlu Orhan Ak, Diyarbakır-sporlu Ömer Erdoğan ve geçen sezon Gaziantepspor'da kiralık olarak forma giyen Murat Erdoğan ile resmi sözleşme imzaladı. Yönetim, Rapid Bükreş'te oynayan Florin Bratu ve Dinamo Bükreş'ten Gabriel Tamaş ile büyük ölçüde anlaşma sağladı. 20 yaşındaki forvet oyuncusu Bratu geleceğin yıldız adayları arasında gösterilirken, 21 yaşındaki Tamaş ise savunmada görev yapıyor. Gizlilik içinde yürütülen transferlerin birkaç gün içinde kesin sonuçlandırılması bekleniyor. Ayrıca Sonny Anderson'dan da haftasonuna kadar yanıt bekleniyor.
İkinci başkan Ali Dürüst, takıma uzun yıllar hizmet verecek iyi bir kadro oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "Sezon ortasında Volkan Aslan ve Suat Usta'yı renklerimize bağlamıştık. Şimdi yine dört kaliteli oyuncuyla anlaştık. Geleceğin takımını oluşturacağız. Bu oyuncularla bunu başaracağımıza inanıyoruz" dedi.
Hepsi genç, hepsi hırslı
Orhan Ak, Galatasaray'a gelmekten dolayı yaşadığı heyecanı dile getirerek,
"İdeallerim arasında Galatasaray'da oynamak vardı ve ben de tercihimi bu yönde kullandım" derken, Ömer Erdoğan Türkiye'nin en büyük camiasına geldiğini kaydetti. Murat Erdoğan, dönmekten büyük sevinç duyduğunu anlatarak, "Fatih Terim'in beni bu sezon takımında düşünmesi onur verici. Bu kez faydalı olacağıma inanıyorum" açıklamasını yaptı. Prates de konuşmasında, öncelikli olarak Türkçe öğreneceğini kaydederek, şunları söyledi: "İspanya ve Portekiz'de forma giydim ve büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Cesar Prates isminin Galatasaray'la birlikte anılmasını istiyorum." Cesar Prates iki yılı opsiyonlu olmak üzere beş, Murat Erdoğan, Orhan Ak ve Ömer Erdoğan üçer yıllık sözleşmeye imza attı.