Dört koldan UEFA Kupası'na

UEFA Kupası üçüncü tur kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde bugün çekilecek. Kura çekimi bugün saat 14.00'te başlayacak ve Star'dan naklen ekranlara gelecek.

NYON - UEFA Kupası üçüncü tur kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde bugün çekilecek. Kura çekimi bugün saat 14.00'te başlayacak ve Star'dan naklen ekranlara gelecek. Galatasaray, Beşiktaş, Gençlerbirliği ile Gaziantepspor'un rakipleri belli olacak. Kura çekimine Galatasaray seri başı, Beşiktaş, Gaziantepspor ve Gençlerbirliği kulüpleri ise seri başı olmayan gruptan katılacak. Bu kupada mücadele edecek dört Türk takımı statü gereği birbirleriyle eşleşmeyecek.
Galatasaray ve Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elenmesiyle Kupa 1'de temsilcisi kalmayan Türkiye, UEFA Kupası'nda ise ilk kez dört takımla katılarak tarihi bir başarıya ulaştı.
Güçlü rakipler var
Gençlerbirliği ve Gaziantepspor, UEFA Kupası'nın ilk iki turunda güçlü rakiplerini safdışı bırakarak üçüncü tura yükselirken, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarında üçüncü sırayı alan Beşiktaş ile Galatasaray da statüye göre UEFA Kupası'na üçüncü turdan itibaren katılma hakkını elde etti. Türkiye, böylece tarihinde ilk kez UEFA Kupası üçüncü turunda dört takımla temsil edilme şansını yakalamış oldu.
Türkiye'nin yanısıra Fransa ve İtalya da UEFA Kupası üçüncü turunda mücadelelerini dörder takımla sürdürecek. Kupada ayrıca Norveç ve İngiltere, ikişer takımla üçüncü turda yer alırken, Ukrayna, Polonya, Portekiz, Bulgaristan, Rusya, Danimarka, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, İskoçya, Hollanda ve Belçika'nın 1'er temsilcisi bulunuyor.
Şampiyonlar Ligi'nde de ikinci tur kuraları bugün saat 13.00'te çekilecek. Kura, İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak. Şampiyonlar Ligi ikinci turu ilk maçları 24-25 Şubat ve 9-10 Mart tarihlerinde oynanacak ve grup birincileri ile grup ikincileri karşılaşacak. Bu sezon statü değiştiği için ikinci gruplar olmayacak. 16 takım çapraz olarak eleme usulü iki karşılaşma oynayacak. Turu geçenler çeyrek finale yükselecek. Şampiyonlar Ligi Finali ise 26 Mayıs'ta Gelsenkirchen'de Schalke'nin Arena Stadı'nda oynanacak. (Spor Servisi)