'Dortmund işgal altındaydı'

Galatasaray-Juventus maçının ardından, İtalyan gazetelerinin haber başlıklarında gollerin kahramanı Hakan Şükür yer aldı. La Gazzetta dello Sport, başlığında, "Juve kaçırdı, Hakan kaçırmadı.

ROMA - Galatasaray-Juventus maçının ardından, İtalyan gazetelerinin haber başlıklarında gollerin kahramanı Hakan Şükür yer aldı. La Gazzetta dello Sport, başlığında, "Juve kaçırdı, Hakan kaçırmadı. İki müthiş gol!" ifadelerini kullandı, iç sayfada, "Anneciğim Türkler! Dortmund işgal altındaydı" diye başlık attı. Corriere dello Sport, ilk sayfada "Juve kaçırdı, Şükür mıhladı" başlığını kullanırken, Tuttosport "Juve'de alarm" diye manşet attı. İspanyol basını ise "Juve, Real Sociedad'a bir iyilik yapmadı. Basklılar, artık en azından bir puan almak zorundalar" yorumunda bulundu. As gazetesi, "Türklerin gizli silahı Hakan attı, çığrından çıkmış bir Mondragon'a karşı ise Juventus hiçbir şey yapamadı" diyerek, Real Sociedad'ın turu geçmek için gelecek hafta Galatasaray'dan puan almak zorunda olduğunu belirtti. "Real, tur atlamak için bir puan kovalamalı" ifadesini başlığına çıkaran Marca gazetesi de Hakan'ın 'Galatasaray'ın tılsımı' olduğunu ve mükemmel bir kafa golüyle Chimenti'yi mağlup ettiğini ön plana çıkardı.
Karşılaşma Yunan basınında da geniş yer buldu. Galatasaray'ın galibiyetini "Türkler, Şükür'ün golleri ile sadece Juventus'u değil Olympiakos'u da alt üst ettiler" değerlendirmesiyle duyuran Yunan medyası "Hakan ile Mondragon'un Sarı-Kırmızılıları ayakta tutmayı başaran ikili oldukları" yorumunu yaptılar. Goal News gazetesi, "Türk hüneri Olympiakos'u 3. sıradan etti" başlıklı haberinde, "Mondragon, 5 Kasım'da Olympiakos karşısında korku dolu anlar yaşamıştı. Juve maçında takımının başını dik tutan isim oldu. Türkler, Westfalen'i Ali Sami Yen Stadı'na çevirdiler" yorumunu yaptı. Filathlos gazetesi, "Galatasaray büyüledi" haberinde, "Hakan Şükür'ün golleri İtalyanlar'a adeta bıçak darbesi oldu" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)