Dramatik final! Nadal'ın gözyaşları

Dramatik final! Nadal'ın gözyaşları
Dramatik final! Nadal'ın gözyaşları
Avustralya Açık Tenis Turnuvası, tek erkeklerde dramatik bir finale sahne oldu. Wawrinka tarih yazarken, Nadal gözyaşları içinde oyuna devam etti.

Radikal.com.tr - İspanyol raket ile İsviçreli tenisçi Stanislas Wawrinka, sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ta şampiyonluk için karşıya karşıya geldi. Rod Lawer Arena'da 8 numaralı seri başı Wawrinka, güçlü rakibini 6-3, 6-2, 3-6 ve 6-3'lük setlerle 3-1 yendi ve kariyerinde ilk grand slam şampiyonluğunu elde etti.

Wawrinka rüzgarı! Nadal'ın zor anları


NADAL'A ŞOK TEPKİ

İkinci sette 2-1 geriye düşen dünya bir numarası, sırtından geçirdiği sakatlık nedeniyle tedavi molası alarak soyunma odasına gitti. Bu sırada Wawrinka ile hakem Carlos Ramos arasında tartışma yaşandı. Wawrinka molanın sebebini öğrenmek istedi, Ramos ise söyleyemeyeceğini belirtti.

İspanyol tenisçi, korta geri dönüşünde şok bir tepkiyle karşılaştı. Nadal, iyi oynayan rakibini yavaşlatmak için mola aldığını düşünen seyirciler tarafından yuhalanınca gözyaşlarına hakim olamadı. Seyirciler, Nadal'ın 4. ve 5. oyunda sakatlığı sebebiyle hareket etmekte zorlanması üzerine tepkisinden vazgeçti.

'4 büyükler'e Wawrinka engeli

"BÖYLE OLMASINI İSTEMEZDİM"

Rafael Nadal, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Wawrinka'yı tebrik ediyorum. Kesinlikle şampiyonluğu hak ediyorsun. Çok mutluyum senin adına. Bundan sonrası için sana başarılar diliyorum. İkinci olarak bu turnuvayı mümkün kılan herkese çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl burada olamadım. Bu çok zordu. Takımıma da teşekkür ediyorum. Çok duygusal iki hafta geçirdim. Böyle olmasını istemezdim, ama elimden geleni yaptım. Kesinlikle burada çok keyif aldım, bu kortu çok seviyorum. 12 ay sonra görüşmek üzere" ifadelerini kullandı.

Seyircilerin büyük desteği karşısında dünya bir numarası, bir kez daha gözyaşlarına hakim olamadı.

WAWRINKA ÜÇÜNCÜ SIRAYI GARANTİLEDİ

Rod Lawer Arena'da 2 saat 21 dakika süren maç sonunda zafere ulaşan Wawrinka, bugüne kadar 12 kez karşılaştığı Nadal karşısında aldığı ilk galibiyetle kariyerinin 6. tekler zaferine ulaştı ve erkekler dünya sıralamasında kariyerinin en üst noktası olan 3. basamağa yükselmeyi de garantiledi. Böylece 28 yaşındaki raket, 17 grand slam şampiyonluğu bulunan vatandaşı Roger Federer'i, dünya sıralamasında ilk kez geride bırakacak.