Drogba ayrılacak mı?

Drogba ayrılacak mı?
Drogba ayrılacak mı?
Cimbom'un Fildişi Sahilli yıldızı, geleceğiyle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Galatasaray 'a transfer olan Didier Drogba, dünyaca ünlü spor dergisi Spots Illustrated'a konuştu.

Taffarel'den Drogba açıklaması


"TEKLİF GELİRSE..."

Yıldız golcü, kendisiyle ilgili çıkan Amerika haberleri hakkında, "Amerika'da futbol çok gelişti. David Beckham burada oynadı, Thierry Henry hala oynuyor, Clint Dempsey de Amerika'ya döndü. Amerika Ligi (MLS) her geçen gün daha yarışmacı bir kimliğe bürünüyor. Çok önemli takımlar ve futbolcular var. Çin'e gitmeden önce MLS kulüpleri ile görüşmelerim oldu. Eğer bir gün fırsat doğarsa Amerika Ligi'nde (MLS) forma giyebilirim. Teklif gelirse neden olmasın? Böyle bir şey gerçekleşirse çok ilginç olur. Bakalım gelecek neler getirecek?" dedi.

Sarı-kırmızılı kulüp ile olan sözleşmesi Mayıs 2014'te bitecek olan Drogba, "Galatasaray'ın başarısına odaklanmış durumdayım. Şu an ayrılmayı düşünmüyorum. 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Geçen sezon kazandığımız şampiyonluğu tekrar etmek istiyoruz. Kulübün 20. şampiyonluğunu kazanırsak adımızı tarihe altın harflerle yazdıracağız. Bu kulübün tarihinin önemli bir parçası olmak beni çok mutlu edecek. Şampiyonlar Ligi'nde geçen seneden daha iyi işler yapabileceğimize inanıyorum. Çeyrek finalin ötesine geçebiliriz" ifadelerini kullandı.

Drogba'dan 'değişiklik' tepkisi

"3 YIL DAHA OYNARIM"

Tecrübeli oyuncu, ne zaman emekli olacağıyla ilgili olarak, " Avrupa futboluna geri dönmek benim için bir şanstı. Herkese hala burada olduğumu ve hala futbol oynadığımı gösterebilmek için bir fırsattı. Galatasaray'a Çin'den geldiğimde herhangi bir sezon öncesi kampı geçirmemiştim. Direkt olarak oynamak durumunda kaldım. Dolayısıyla fizik olarak benim için çok zor bir sezondu, bir türlü yeterince dinlenemiyordum. Yaş bir şey ifade etmez, sadece rakamlardır. Kendimi şu an çok iyi hissediyorum. Kendimi geçen sezondan çok daha iyi hissediyorum. Tam olarak ne kadar daha oynayacağımı bilemiyorum, ama iyi seviyede 3 yıl daha oynayabileceğimi umut ediyorum. Kendime sınır koymuyorum. Zamanı gelince artık sona geldiğimi vücudum bana söyleyecektir" şeklinde konuştu.

Drogba'nın tek rakibi o