"Drogba gitti mezarlık oldu"

"Drogba gitti mezarlık oldu"
"Drogba gitti mezarlık oldu"
Bu haftaki yazısını Chelsea'nin forvet arayışına ayıran Michael Owen, Galatasaraylı futbolcu ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

İngilizlerin efsane futbolcusu Michael Owen’dan Galatasaray ’ın yıldızına övgü dolu sözler geldi. Drogba’ya övgü dolu sözler kervanına katılan efsane isim, Telegraph gazetesindeki köşesinde, Chelsea’nin durumu ve teknik direktör Jose Mourinho’nun forvet oyuncularıyla kurduğu ilişkilere değindi ve “Chelsea bir forvet mezarlığı” dedi.

Drogba gittiğinden bu yana Londra ekibinin yerini dolduracak bir golcü bulamadığına dikkat çeken Owen, bu sezon beklenen başarının gelmemesinde bu durumun etkisine değinerek, “Chelsea’ye baktığımızda forvette Didier Drogba gibi bir oyuncunun varlığına ihtiyaçları var. Hem fizik olarak güçlü, hem süratli hem şutları etkili olan, bir çok özelliği bir arada toplayan bir oyuncu olmalı. Ancak böyle bir oyuncu bulmak da kolay değil” diye konuştu.

Michael Owen şöyle devam etti: “Kendi kulüplerinde başarı kazanıp da transfer edilen oyunculara bakalım. Shevchenko, Crespo, Torres, Demba Ba… Drogba’yı bir kenara bırakacak olursak Chelsea’nin bir forvet mezarlığına döndüğünü söyleyebiliriz. Mourinho bu yaz yeni Drogba’yı bulmak için uğraşacak. Ancak bundan çok fazla medet ummamak gerek.”