Drogba iddiasına yanıt: O da insan!

Drogba iddiasına yanıt: O da insan!
Drogba iddiasına yanıt: O da insan!
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, yıldız golcü Drogba ile yolların ayrılacağı yönünde basına yansıyan haberlere açıklık getirdi.

Teknik direktör Roberto Mancini'nin, Medical Park Antalyaspor maçında oyundan çıkarken yardımcısı Tugay Kerimoğlu'na tepki gösteren Didier Drogba'nın sözleşmesinin uzatılmamasını istediği iddia edildi.

Drogba'nın bileti kesildi!

Radyospor'dan Özgür Sancar'ın bu konudaki sorusunu yanıtlayan Kulüp Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "Drogba ne performansı ne de kişiliği konusunda tartışılacak bir isim değildir. Drogba’nın geçmişi ortada, bugüne kadar ortaya koyduğu performans ortadadır. Spor insanlarının dönem dönem performanslarında inişler çıkışlar olması çok doğaldır. Sonuçta onlar da insan. Fiziksel ve ya psikolojik yorgunlukları olabilir. Ama profesyonel Drogba böyle bir sıkıntısı olsa bile çok çabuk aşma eğilimindedir. Her zaman olduğu gibi takımın taşıyıcı oyuncularından olacak" ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞME YENİLEME KONUSU PERFORMANSINI ETKİLEMEZ

Kulüp Sözcüsü Ergün, "Drogba ile sözleşme yenilemesinde varılmış net bir sonuç yok, görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak Drogba çok profesyonel bir oyuncu. Sözleşme imzalaması veya imzalamaması şu anki oyununu kesinlikle etkilemez" dedi.

SEMİH İLE İLGİLİ İDDİALAR OYUNCUYA YARAR SAĞLAMAZ

Şükrü Ergün, "Semih Kaya ile ilgili bize gelen bir teklif yok. Bunlar menajerlerin dönem dönem çıkarttığı şeyler ya da yapılan spekülasyonlardır. Bunlar kesinlikle oyuncuya yarar sağlamaz özellikle de devre arası dönemde. Aynı oyun bu sezonun başında Burak Yılmaz için de oynandı ve Burak’ın performansı üzerindeki etkisini hep birlikte gördük. Yazık günah bunları yapmamak lazım. Ortada fol yok yumurta yok sadece dedikodu var" şeklinde konuştu.

Cimbom'un en büyük gücü taraftarı


DERBİYE KAZANMAK AMACIYLA ÇIKACAĞIZ

Ergün, bundan sonra Galatasaray için her maçın final olduğunu belirterek, "Galatasaray her maçı kazanmak için çıkar. Bu haftaki derbide onlardan bir tanesi. Kazanacağımıza inanıyoruz. Son puan kaybı hiç bir koşulda takımımıza olan güveni azaltmaz. Her zamanki coşkulu oyunumuzu sahaya yansıtacağız ve kazanacağımıza inanıyorum. Önce derbi sonra Chelsea. Galatasaray, Avrupa 'da kazanma geleneği olan bir takımdır. Haftaya Chelsea karşısında avantajlı skor alacağımıza inanıyorum" dedi.

ÜNAL AYSAL: SAFSATA

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Şampiy10'a yaptığı açıklamayla kafalardaki soru işaretlerini giderdi. Aysal, "Mancini'nin Drogba'yı göndermek istediği tamamen safsata. Böyle bir niyeti olsa ilk önce benimle paylaşırdı. Benim böyle bir durumdan haberim olmadığına göre, medyanın nasıl haberi olabiliyor? Bundan sonra artık her şey Drogba'nın performansı ve niyetine bağlı" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Yönetim olarak bizim nezdimizde durum şudur; ortaya atılan hiçbir dedikodu kesinlikle gerçekleri yansıtmıyor. Üstelik artık biz bunları kasıtlı buluyoruz. Belli güçler, bir kere daha bu kritik maçlar arefesinde Galatasaray'ı karıştırmaya ve güçsüzleştirmeye dönük hamleler yapıyorlar. Ancak bu safsataları üretenler bilsinler ki, Galatasaray olarak onların çabalarına pabuç bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

Mancini ne umdu ne buldu!