Drogba o hareketini ilk kez açıkladı

Drogba o hareketini ilk kez açıkladı
Drogba o hareketini ilk kez açıkladı
Maç öncesi akadaşlarıyla sahada yaptığı konuşmaya açıklık getiren Drogba, Beckenbauer'e de yanıt verdi.

Galatasaray 'ın dünyaca ünlü yıldızı Didier Drogba, Posta Gazetesi'nden Nedim Şener'e konuştu.

Wesley Sneijder'in intiharı!

Fildişi Sahilli forvet, kısa vadede futbolu bırakmayı düşünmüyor.

35 yaşındasınız ama gençlere taş çıkarıyorsunuz. Futbolu ne zaman bırakacaksınız?
Futbolu bırakmak için kendime bir tarih koymadım. Gücüm olduğunca ve keyif aldığım sürece oynayacağım. Henüz sağlığım çok iyi ve kendimi çok çok güçlü hissediyorum. 35 yaşı da asla ama dert etmiyoum. Önemli olan sizin futbolu değil, futbolun sizi bırakması. Her şey kafada, ruhta bitiyor. Kendinizi kaç yaşında hissederseniz o yaştasınız. Yaş üzerine odaklanırsanız çok zorlanırsınız. 'Ben gencim, dinamik durumdayım, bu oyunu oynamaktan keyif alıyorum' diye düşünüyorum. Vücudum da benim bu komutuma uyuyor, olumlu tepki veriyor. Şu an için en küçük bir sorunum yok. Eyvah 35 yaşındayım derseniz işte o zaman futbol sizi bırakır. Daha oynayacağım, futbolu bırakmayacağım. Çünkü iyiyim.

Batıl inancınız var mı?
Hayır yok. Sadece ve sadece Allah'a inanırım. Maça dua eder çıkarım. Bana futbol oynayacak gücü, gol atabilecek yeteneği verdiği için şükrederim. Allah'ın ve kendimin dışında kimseden bir şey beklemem. Allah bana güç verir ve ben de çıkar oynarım.

İlham aldığınız futbolcu kim?
Maradona'dan ilham aldım. Maradon'nın müthiş oynadığı, Arjantin'in Dünya Şampiyonu olduğu 1986'da Arjantin forması almıştım. O zaman 8 yaşındaydım.

Kopenhag'dan Galatasaray'a gözdağı


'TAKTİK DEĞİL ENERJİ VERİYORUM'

Maç öncesi arkadaşlarınızı sahada toplayıp bir motivasyon konuşması yapıyorsunuz. Eski bir Alman futbolcu ve Bayern Münih'in onursal başkanı Beckenbauer bu çabanıza kızdı ve 'Bu bir rezillik' diye tepki verdi...
Evet, bazıları buna tepki veriyor, karşı olduğunu söylüyor. Ben takım arkadaşlarıma 'Vurun, kırın, öldürün' demiyorum ki, taktik vermiyorum ki... Deneyimli, onlardan eski bir futbolcu olarak moral, sevgi aşılıyorum. Ayrıca benim bu tavrımdan başkasına ne? Anlamıyorum... Bu konuşma benimle, arkadaşlarım arasındaki özel iletişimin değerli bir parçasıdır. Ayrıca ben bunu ilk kez burada yapmıyorum. 20'li yaşlarda Marsilya'dayken, Chelsea'deyken hatta Çin'de de yapıyordum. Takıma pozitif enerji ermek istiyorum, taktik değil. Hepsi bundan ibaret.

Ne dediğinizi genel hatlarıyla söyler misiniz?
İçerik tamamen o günkü maçın yapısına, önemine bağlı oluyor. Ama her zaman şunu söylerim; Futbolda kazanmak da var kaybetmek de ama eve içiniz rahat dönmelisiniz. Bunun için bir profesyonel olarak tüm yetenek ve gücünüzü yüzde 100 ortaya koymak zorundasınız. Aklınızla, yüreğinizle oynayın. Hep başardık yine başaracağız. Birbirimize güvenelim. Yenilsek de soyunma odasına döndüğünüzde 'Elimizden gelen her şeyi yaptık' diyebilmeliyiz. Eğer her şeyini verirsen istediğin her şeyi yapabilirsin. Genel hatlarıyla konuşmam böyle oluyor. Asla teknik konulara girmiyorum. Daha önce de dediğim gibi; ben bu konuşmayı oynadığım her takımda yaptım. İlk kez burada, Galatasaray'da yapmıyorum, rahatsız olacak bir şey yok bunda.

Galatasaray'da şok: Muslera'nın ayak parmağında kırık