Drogba'nın tek isteği var

Drogba'nın tek isteği var
Drogba'nın tek isteği var
Başkan Aysal'ın takımda kalmasını istediği Drogba, yeni sözleşme imzalamaya hazır. Ancak yıllık ücretinin medyada polemik haline gelmesini istemiyor.

Galatasaray ’a Didier Drogba müjdesi... Sarı-kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, Fildişi Sahilli futbolcuyla gelecek sezon da yola devam etmek istediğini defalarca dile getirmişti. Ancak 35’lik yıldızın bu konudaki tutumu bilinmiyordu. Kulübe yakın kaynaklar, Drogba'nın yeni sözleşme imzalamaya dünden razı olduğunu bildirdi. Ancak halihazırda yönetim tarafından sunulan resmi bir teklif olmadığı öğrenildi. Zaten tecrübeli oyuncunun da bu konuda bir acelesi ya da beklentisi söz konusu değil.

Drogba: Üzgünüm Mourinho...


Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Yıldız oyuncunun tek isteği, yıllık ücret gibi maddi konuların medyada polemik haline getirilmemesi. Bunun için de yönetimden hassasiyet bekliyor. Deneyimli futbolcunun, resmi olarak kendisine yeni sözleşme önerilmesi halinde bunu hemen kabul edeceği de gelen haberler arasında.

YILDIZLARI O İKNA EDECEK

Amerikan Futbol Ligi (MLS) kulüplerinin de transfer listesinde yer alan Didier Drogba’nın, Şampiyonlar Ligi sahnesinden vazgeçmeyi düşünmediği, Galatasaray taraftarını ve İstanbul ’u çok sevdiği, ödemelerinin de düzenli olarak yapıldığı için Cimbom’dan ayrılmaya sıcak bakmadığı ifade edildi. Galatasaray Yönetimi ise Drogba’dan sadece bir futbolcu olarak saha içinde yararlanmayı düşünmüyor. Transfer görüşmelerinde, yıldız oyuncular takıma getirilerken, onları ikna etmek üzere Drogba’nın devreye sokulması da planlar arasında.

Avrupa'da Galatasaray farkı


BİR SONRAKİ PROJESİ HAZIR

Başkan Ünal Aysal’ın bir sonraki projesi ise Drogba’nın aktif futbol hayatını Galatasaray’da noktalamasını sağladıktan sonra, Fildişi Sahilli yıldızdan sportif direktör olarak faydalanmak. Takımla yönetim arasında köprü oluşturmaktan, transfer görüşmelerini bizzat gerçekleştirmeye kadar, Drogba’ya birçok görev alanı yaratılması gündemde.

İşte Cimbom'un yeni yıl hediyesi