Dudak uçuklatan bilet!

Dudak uçuklatan bilet!
Dudak uçuklatan bilet!
Sırbistan A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri I Grubunda yarın oynanacak Arnavutluk maçı için Tiran'a geldi. Maçın biletleri karaborsada 500 Euro'dan (yaklaşık 1656 tl) alıcılarını buluyor.

Balkanlar’da haftanın gündemi Arnavutluk -Sırbıstan karşılaşması. Siyasi olarak da ortamı geren karşılaşmanın biletlerine rağbet ise oldukça fazla.

 

ASGARİ ÜCRETTEN PAHALI

Bu kritik maçın biletleri karaborsada 500 Euro ’dan (yaklaşık 1656 tl)  alıcı buluyor. Arnavutluk’ta ortalama maaş ise 350 Euro (yaklaşık 1160 tl).

 


SİYASİ GERGİNLİK

Ortam siyasal olarak da oldukça gergin.  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın, Kosova Dışişleri Bakanı Haşim Taci’yi özel olarak maça davet etmesi, Sırbistan Başbakanı’nı çileden çıkardı.

Arnavutluk İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "yüksek riskli" olarak nitelendirilen maçta 2 bin 300 emniyet mensubunun görevlendirileceği ayrıca bazı caddelerin trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Daha önce maçı tribünde izleyeceğini açıklayan Sırp Başbakan Aleksander Vucic, bu karar üzerine maç gitmeye kesin karar vermediğini açıkladı. Vucic,. “Siyasi görüşmeler elbette olacaktır, ancak böylesi bir organizasyonda, Haşim Taci ile bir araya gelmek doğru mudur, henüz karar vermiş değilim” dedi.