'Düdük sesini duymadan itiraz ettiler'

'Düdük sesini duymadan itiraz ettiler'
'Düdük sesini duymadan itiraz ettiler'
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Beşiktaş'a 1-0 yenildikleri maçtan sonra öz eleştiri yaptı.

İSTANBUL - Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Hikmet Karaman, Beşiktaş 'la son derece iyi bir maç yaptıklarını belirterek, "90 dakika boyunca bizim adımıza özetlenecek tek şey, yediğimiz golde 7 oyuncumuzun düdük sesini duymadan hakeme bakıp itiraz etmeleri" dedi.

Beşiktaş'ın Ricardo Quaresma ile bulduğu golde 7 futbolcusunun da oyunu bıraktığını kaydeden tecrübeli teknik adam, "O anda oyun oynanıyor. Koray bir anda topu önünde görüp topu uzaklaştırmak isterken, Quaresma'ya güzel bir asist pası oluyor. Çok basit bir gol yedik. Üzüntü burada" şeklinde konuştu.

"Gelişmek istiyorsan, böyle basit goller yemeyeceksin" diyen Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Oyuncular sadece verilen taktikleri değil, oyun içinde akışa, rakibine ve hakemin düdüğüne göre uyum sağlamak zorundalar. Hakem bugün ikili mücadelelerde düdük çalmadı, oynattı. Sertlikleri bıraktı. Hoşuma gitti. Oyuncular alışık değil ama yere yatıyor veya kalkmıyor."

Hikmet Karaman, Beşiktaş'ın iyi bir takım olduğunu da vurgulayarak, "Bu karşılaşmadan dersler çıkarıp, önümüzdeki maçlarda daha dikkatli olmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı. (AA)