Düğümü Emre çözecek

Şenol Güneş'in, İngiltere karşısına çıkaracağı onbir hemen hemen şekillendi. Fatih, Alpay, Bülent ve Ergün'ün oluşturduğu dörtlü defansın önünde Tugay oynayacak.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

NEWCASTLE - Şenol Güneş'in, İngiltere karşısına çıkaracağı onbir hemen hemen şekillendi. Fatih, Alpay, Bülent ve Ergün'ün oluşturduğu dörtlü defansın önünde Tugay oynayacak. Orta alanda ise Okan ve Hasan Şaş'ın görev alması beklenirken, Güneş'in bundan önceki karşılaşmalarda ilk onbirde yer verdiği Yıldıray, büyük ihtimalle kulübede olacak. Okan -Hasan
ikilisinin önünde Emre'ye görev vermeyi planlayan Güneş, Nihat ve İlhan'ı ise hücum bölgesinde oynatacak.
Yapılan çalışmalarda, Nihat ve İlhan'dan ağır İngiliz defansının arasında sürekli hareket halinde olmalarını isteyen Güneş, Emre'den kaleyi gördüğü yerden topa vurmasını istedi. Emre, Inter'in son maçlarında Hector Cuper tarafından hücumda oynatılmış ve bu bölgede de verimli olacağını kanıtlamıştı. Bu durumu gözönüne alan milli hoca, genç oyuncuyu İlhan ile Nihat'ın arkasında gole yakın oynatacak. Yıldız oyuncu, İngiltere'nin başlatacağı ataklarda ise Nihat ve İlhan'la birlikte hem ilk presi yapacak, hem de Gerard'ın oyun kurmasını engelleyecek. Güneş'in bir diğer sürprizi ise Hasan Şaş olacak. Tecrübeli oyuncu, Ay-Yıldızlı ekibin orta sahasında görev yaparken bir yandan da Beckham'ın göndereceği pasları engellemeye çalışacak. Dün yapılan idmanda oyuncularını uyaran Güneş, "İngilizler, bize karşı Liechtenstein maçında oynadıkları gibi oynamayacaklar. Taraftarları önünde dünya üçüncüsü olmuş bir takımı yenip moral kazanmak isteyecekler" dedi.