Dünya daha iyi bir yer olsun diye...

Dünya Kupası finalinde Materazzi'ye attığı kafa sonrası ihraç edildiği Avrupa sahalarına önceki akşam ilk kez döndü Zidane. Real Madrid'den eski dostu Ronaldo'yla birlikte bu kez bir yardım maçı için geçtiler meşin yuvarlağın başına.

MARSİLYA - Dünya Kupası finalinde Materazzi'ye attığı kafa sonrası ihraç edildiği Avrupa sahalarına önceki akşam ilk kez döndü Zidane. Real Madrid'den eski dostu Ronaldo'yla birlikte bu kez bir yardım maçı için geçtiler meşin yuvarlağın başına. Mekân, Marsilya'nın Velodrome Stadı'ydı, sahada günümüzün yıldızları, bizim buraların yıldızı Hakan Şükür kadar eskilerden akılda kalan unutulmaz isimler de vardı. Birleşmiş Milletler Gelişim Programı çerçevesinde 'Yoksulluk Karşıtı Maç' için biraraya geldi futbol dünyasının eski-yeni yıldızları... Bernard Tapie'nin başkanı olduğu Marsilya'nın efsanevi oyuncuları da bu önemli geceye katılanlar arasındaydı.
Fakat gecenin en çok ilgi toplayan ismi Zidane'in takımında yer alan Fransız sinema oyuncusu ('Amelie', 'Angel-A' gibi filmlerden tanıdığımız) Jamel Debbouze oldu. Sevimli komedyen (ofsayt kuralı sadece kendisi için görmezden gelinerek de olsa) bir gol atmayı da başardı. Zidane'ın takımı Ronaldo'nun takımını 6-2 mağlup ederken Zidane gecenin mesajını şu cümleyle anlattı: "Herkes dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bir şeyler yapabilir." (Spor Servisi)