Dünya Kupası amortisi

Dünya Kupası amortisi
Dünya Kupası amortisi
2014 Dünya Kupası'na katılma hakkını kazanamayan Türkiye, Brezilya ile stadı ve saati belli olmasa da 12 Kasım'da karşı karşıya gelecek.

Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2014 Dünya Kupası’na katılma hakkını elde edemeyen Türkiye , futbolun en büyük turnuvasında karşılaşma ihtimali kalmayan Brezilya ile hazırlık mücadelesinde karşı karşıya gelecek. Ay-Yıldızlılar, 12 Kasım Çarşamba günü İstanbul ’da Brezilya ile hazırlık maçı oynayacak. Türkiye Futbol Federasyonu, iki takım arasındaki karşılaşmanın hangi statta ve saat kaçta oynanacağının daha sonra açıklanacağı kaydetti. Son açıklanan FIFA dünya sıralamasında altıncı basamakta bulunan ve teknik direktörlüğünü Luiz Felipe Scolari’nin yaptığı Brezilya, şu ana kadar oynanan bütün FIFA Dünya Kupası Finalleri’ne katılmayı başaran tek takım olma unvanına sahip. “Sambacılar”; ayrıca 1958, 1962, 1970, 1994 ve 2002’de kazandıkları şampiyonluklarla FIFA Dünya Kupası’nı en fazla müzesine götüren ülke olma özelliğini de taşıyor.

Hiç galibiyet alamadık

Geçen sene ev sahipliği yaptığı FIFA Konfederasyon Kupası’nı da zaferle noktalayan Brezilya’nın 5 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğunun yanı sıra 4 FIFA Konfederasyonlar Kupası, 3 Güney Amerika Şampiyonası, 5 de “Copa America” şampiyonluğu bulunuyor. Türkiye, ilk kez 1956’da karşılaştığı Brezilya ile şu ana dek 5 maç oynadı. Oynanan 5 maçın 3’ü Brezilya lehine sonuçlanırken, 2 karşılaşmada da takımlar sahadan beraberlikle ayrıldı. Milliler, rakip filelere 3 gol atarken, Brezilya 6 kez gol sevinci yaşadı.