'Dünyada eşi benzeri olmayan bir aileyiz'

'Dünyada eşi benzeri olmayan bir aileyiz'
'Dünyada eşi benzeri olmayan bir aileyiz'
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Biz bir aileyiz. Hem de çok büyük bir aileyiz" dedi.

İSTANBUL (AA) - Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin Aralık sayısındaki "Biz büyük bir aileyiz" başlıklı yazısında, "Fenerbahçe ailesi bir tarihtir, okumasını bilene. Destandır... ve bu destanın kahramanı Fenerbahçelilerdir" ifadelerini kullandı.

'Fenerbahçe acı bir şekilde elendi'


Aziz Yıldırım, yazısında ayrıca şunları kaydetti:
"Biz artık sadece kupa sahibi, şampiyonluklar sahibi ya da çok başarılı dünya çapında bir kulüp değiliz. Biz dünyada eşi benzeri olmayan bir aileyiz. Sadakatin, sevginin, bağlılığın, zaferlerin en büyük ve en güzel resmiyiz. Bu yüzden çok mutlu ve gururluyum. Fenerbahçe'yi bu dönülemez ve erişilemez noktaya taşıyanlara şükranlarımı sunuyorum. Bunun en güzel anlatımının hep bir arada olmak ve hep bir arada kalmak olduğunu biliyorum. Çünkü biliyoruz ki aileler birbirleriyle tokalaşmaz, sarılırlar. Bu nedenle biz büyük bir aileyiz. Ben ve yönetim kurulumuzun 'Fenerbahçe'nin ve Fenerbahçelilerin olduğu her yerde olmak' yolundaki kararlılığımızı en kısa zamanda hayata geçireceğimizi ve bunun için gerekli olan projelerimizden biri olan '1 milyon üye' için çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü bir kez daha söylüyorum.

Kulübümüzün göğüs gerdiği tüm zorluklar, yaşadığı tüm sportif başarılar ve atabileceğimiz tüm büyük adımların yegane sebebi işte budur. Bağımsızlığın ve büyüklüğün resmini, Fenerbahçe tarihinin aydınlık duvarlarına astıran tüm Fenerbahçelilere selam ve sevgilerimle."

F.Bahçe'yi kızdıracak yorum: 5-0!

"CİDDİYETSİZLİK HEZİMETİ GETİRDİ"

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Şadan Kalkavan, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fethiyespor karşısında alınan mağlubiyeti, sarı lacivertli futbolcuların ciddiyetsizliğine bağladı.

Kalkavan, sarı-lacivertli futbolcuların karşılaşma boyunca rakiplerine saygı duymadığını ileri sürerek, "Karşınızdaki takım kim olursa olsun, aynı ciddiyetle mücadele etmezseniz, böyle hüsranlar yaşamanız içten bile değil. Alınan sonucu tam bir hayal kırıklığı olarak değerlendiriyorum" ifadelerini kulandı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın tüm branşlarda şampiyonluk gelmesi halinde, kendi cebinden astronomik prim vereceği iddialarının hatırlatılması üzerine Kalkavan, "Sayın Aziz Yıldırım'ın böyle bir vaatte bulunduğunu hiç sanmıyorum. Ayrıca böyle bir primi kendi cebinden vereceğine de hiç inanmıyorum. Bence prim dağıtmaktan önce düşünülmesi gereken şey, kulübün yaklaşık 500 milyon liraya yaklaşan borcudur. Böyle büyük bir yükün altından nasıl kalkılacak merak ediyorum. Fenerbahçe'nin geleceğini parlak görmüyorum" diye konuştu.

Şadan Kalkavan, sözlerini şöyle tamamladı:
"Ortada kendisini kulübe adamış bir başkan var. Zaten yaşanan malum süreçten sonra camianın yeniden Sayın Aziz Yıldırım'ı başkan seçmesi, güven ortamının en büyük göstergesi. Tüm bunların yanında Sayın Yıldırım'ı özellikle mali konularda biraz daha paylaşımcı ve şeffaf olmaya davet ediyorum. Sağlık açısından da gereğinden fazla yıprandığını düşünüyorum."

Faturayı Bekir'e kestiler